Kahekümnes nädal

Sel nädalal on tähelepanu linnuriigis toimuvalt nihkunud imetajate tegemistele.

Emadepäeval, 10. mail nägid ilmavalgust kaks nuubia kaljukitse tallekest. Esmaspäeval sündis järjekordne miiluvasikas, teisipäeval jaapani makaagi poju.

Neljapäeva, 14. mai hommikul laiutas kaameliaediku liival suur roosa platsenta ja tööle tulnud talitajaid rõõmustas ema kõrval lamav pisike üleni valge kaamelipoeg lootekoti räbalad veel ümber kaela. Öösel poeginud heledat karva kaksküürkaamel Budur sai maha tragi ja tugeva kaamelipoisiga.

Reede hommikul aga sündis kaksküürkaamel Habibal terve pruunikarvaline kaamelipoiss.

Möödunud nädalal sündinud esimeses naaritsapesakonnas on neli poega, kolm poissi ja üks tüdruk. Naaritsate paaritusperiood on nüüd praktiliselt läbi ja liigikaitseuuringute keskuses oodatakse pesakondade sündi.

Tagakaspia uriaalide jäärakari sai täiendust: kolme uhkelt rõngassarvelise isase juurde lasti kuus möödunud aastal sündinud noorukit. Veel neli kaheaastast jäärapoissi viiakse üle järgmisel esmaspäeval.

Alpakad ja guanakod vahetati aedikutes. Guanakod olid oma suurde aedikusse tagasi kolimise üle nähtavalt rõõmsad, püherdasid liivas ja uurisid üle kogu rohumaa.

Liigikaitseuuringute keskuses üksikuks jäänud pisihiir kolis keskkonnahariduskeskuse eluslooduse klassi seal elava liigikaaslase seltsi.

Läinud laupäeval sai kogu laste loomaaia kihnu maalammaste kari – viis jäära ja seitse utte – endale uued suvesoengud: talvine vill pügati seljast ja nüüd on neil mõnus soojale ilmale vastu minna. Vaata galeriid ja videot.

Kolmapäeval uinutasid veterinaarid kaheaastase muskusveise Ralfi, et võtta temalt analüüsid transpordi ettevalmistamiseks. Muskusveiste rahvusvaheline koordinaator määras Tallinnas sündinud looma uueks koduks Olomouci loomaaia Tšehhis.

Tänavuse Eerik Kumari looduskaitsepreemia pälvis loomaaia direktor Tiit Maran. Loe lisa siit.

Loomaaednikud teevad usinalt ettevalmistusi loomaaia õueala avamiseks külastajatele teisipäeval, 19. mail. Praeguseks ligi kaks kuud külastajateta tegutsenud loomaaias on loomad harjunud inimesi harvemini ja väiksemates kogustes kohtama, sestap palume loomaaiakülalistel anda loomaaiaasukatele võimalus tasapisi inimeste kohaloluga leppida. Kuna viirusoht ei ole täielikult kadunud, palume külastajatel ka oma tervise ja ohutuse tagamiseks kinni pidada kehtestatud reeglitest. Laste loomaaed jääb esialgu külastajatele suletuks.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside