Kahekümnes nädal

Loomaaed upub rohelusse ja linnulaulu. Nädala alguse udu on hajunud, kevadine värskendav vihm hoiab taeva halli, aga toob seda enam esile uimastavad õielõhnad. Musträstas flööditab, rohevint rüüditab, ööbik laksutab ja täristab õitsvas toomingapõõsas, märjal asfaldil aga rühib sihikindlalt vihmauss. Loomaaialoomad end vihmast ja jahedusest häirida ei lase.

Jääkarud Friida ja Raspi veedavad endiselt aega teineteise seltsis ja näevad aeg-ajalt välja parajad murjanid. Raspi nühib kevadiselt kihelevat karvakasukat mõnuga vastu paekiviseina või palgiääri, Friida aga ampsab isukalt vitamiinirikkaid rohuliblesid.

Amuuri leopard Muusi luusib nõtkelt varjudes. Manul Altani väristab vuntsi, justkui saagipüügiärevuses. Jõesiga Pamelo nuusib keskendunult üle kogu oma õueaediku pinnase. Kaunilt tähnilised aksishirved on nüüd üha julgemalt nähtaval. Tähelepanelik vaatleja võib märgata liikumas ka väheldast kasvu siberi muskushirve ehk kabargaad. Loomaaia titetoa asukad, siberi kaljukitse tallekesed aga uudistavad uut ja avaramat elupaika esialgu siiski vaid oma inimese juuresolekul.

Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoone ehituse läheduse tõttu eriti ujedaks muutunud lakkhunte võib hommikune loomaaiakülaline siiski tabada lopsaka roheluse vahel ettevaatlikult astumas – sellal kui talitajad nende majakest korrastavad ja toidu ette panevad.

Lindude rände tippajal linnugripi ohu tõttu pikalt majakestes kinni istunud kured pääsesid viimaks kaetud aedikutesse õueelust osa saama. Kurgede hämmastus, et kevad juba nii kaugele on arenenud, oli lausa silmaga nähtav. Valgekured kuulutasid kohe häälekalt noogutades ja poose sisse võttes ala enda omaks ning emaslind kontrollis mitu korda maha istudes eelmise aasta pesapaiga kõlblikkust. Neitsikured püüdsid vaimustunult õhust uduvihma piisakesi. Õnnekure isaslind asus võre ääres patseerima ja samuti poose võtma, emaslind aga saputas suled kohevile, pistis pea tiiva alla ja lihtsalt nautis õues olemist.

Ninasarvikud Kibibi ja Kibeta katsuvad välialal ühtepuhku jõudu. Kuigi nad on paksunahalised, jätab ka sõbralik rüselemine nende näole sageli marrastusi. Maitsvad suurte punaste pungadega õunapuuoksad on rammukatsumisele hea vaheldus.

Et elevante aktiivsusele kehutanud heinavõrk on nüüd õueaedikusse kinnitatud, riputati nende siseruumi spetsiaalselt londikandjate jaoks Saksamaalt tellitud toidupaun – suur avadega kott, kust elevandid londiga heina ja maiuspalu saavad püüda. 600 eurot maksnud toidupaun soetati 2017. aasta augustis, elevandikuul laekunud annetuste eest.

Esmaspäeval saadeti liigikaitseuuringute keskusest paar euroopa naaritsaid Poola Poznani loomaaeda.

Hea meel on teatada, et Euroopa loomaaedade ja akvaariumide assotsiatsiooni (EAZA) Nõukogu andis Tallinna loomaaiale akrediteeringu ja ennistas täisliikmelisuse.

Loomaaed annab ka aegsasti teada, et sel aastal kogutakse loomadele kõrvitsaid vähem ning oodatakse headelt inimestelt rohkem peete, porgandeid ja õunu. Viimaseid saab augustist oktoobrini tuua loomaaia põhjavärava kogumispunkti. Kõrvitsakampaanias aga saavad tänavu osaleda kuni 70 eelnevalt registreerunud lasteaeda ja õppeasutust üle Eesti, kelle kõrvitsad kogub sügisel kokku ning aitab tasuta loomaaeda transportida Omniva AS. Täpsemalt siin.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside