Kahekümnes nädal

Emadepäev tõi loomaaeda rõõmusõnumi lumeleopardi pesakambrist: noor emairbis Deli sai maha kahe kutsikaga. Esmapoegija kogus end kiiresti ning temast on saanud väga tubli ja hoolitsev ema.
lumekad2
Otsepilti pesakambris toimuvast saab jälgida nii loomaaia kui ka digisilma kodulehe vahendusel. Poegimisvideot vaata siit.

Laupäeval sündisid juurde kaks lakklambatalle, kesknädalal nägi ilmavalgust esimene ida-sinilambatalleke, neljapäeval aga esimesed kaks Dalli lumelamba talle. Ka laste loomaaias kepsutavad kolm uut mais sündinud kääbuskitse tallekest. Liigikaitseuuringute keskuses aga on sündinud esimesed naaritsapesakonnad.
kanada lagle tibudega_foto Inari Leiman
Nädala algul koorusid linnutiikidel tibud kahel kanada laglede paaril. Inkubaatoris on munast välja murdnud juba neli vöötkakutibu. 8. aprillil inkubaatoris koorunud kaljukotkatibu käib juba õuejalutuskäikudel päikesevanne võtmas.

Neljapäeval Berliinist naasnud loomaaia väikebuss tõi kaasa 4-aastase gauripulli, neli berberi vööthiirt ja kaheksa anatoolia uruhiirt. Viimased olid reisiärevuses poegima asunud, nii et pärale jõudes märgati vanaloomade vahel ka üht vastsündinut.

Muuseumiöö on jõudnud ka loomaaia uude keskkonnahariduskeskusesse Ehitajate tee 150. Laupäeval kella 18 kuni 23 on avatud kõik looduskooli klassid, auditoorium, raamatukogu ja Mõmmu kohvik. Kuulamist-vaatamist ja uurimist-meisterdamist jätkub igale maitsele. Laste loomaaia poole viivas koridoris aga saab uudistada Tondi Põhikooli iga-aastase vabariikliku kunstiprojekti „Valgele valgega 2015“ taiesed: erikoolide kunstihuviliste õpilaste joonistusi ja meisterdusi,  mis on inspiratsiooni saanud  rahvalaulust „Meie kiisul kriimud silmad“.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside