Kaheteistkümnes nädal

Nädal algas rahvusvahelise hülgepäevaga. Igal aastal 22. märtsil koondub tähelepanu hüljestele, neile imelistele mereimetajatele, kelle kaitse vajab jätkuvalt edendamist. Ka Tallinna loomaaia kaks hallhüljest said sel päeval tähelepanu: nende elu tehti põnevamaks hommikusöögiks pakutud külmutatud räimepätsikestega ja sinna juurde kõlanud maheda muusikaga. Pealelõunal aga said nad mängimiseks uue punase poi.

Kuigi hüljeste sigimise aeg on juba ümber, on loomaaia emane hallhüljes 20-aastane Lielu endiselt aktiivne. Ujub ringi, luurab vaatajaid ja püüab õhtupoolikul juba varakult kuivale puhkama sättinud isast, aasta nooremat Lätipoissi, ujuma meelitada. Kui too aga end segada ei lase ja edasi põõnab, siis on hea võimalus uudistada hülge madalat, tihedat ja heledaks kuivanud karvakasukat ning märgata pisikest sabajuppi kahe suure tagaloiva vahel.

Kullimäel käib hoolas haudumine: pesadel istuvad kaeluskotkad, raisakotkad ja habekotkad. Pühapäeval munesid esimese ja neljapäeval teise muna hiid-merikotkad. Esimese muna munes neljapäeval ka kolmas raisakotkapaar, kes oma pesa erinevalt kahest ülejäänud hauduvast raisakotkapaarist maapinnale ehitas.

Paaridesse pandi vivaariumis elavad küülikud.

Sarapuu õitseb, Veskimetsas ja Rebasemäel laperdavad lapsuliblikad, loomaaia mesila sumiseb. Esimesi kevadisi õuejalutuskäike teeb nelja-aastane gaurilehm Agata. Buhhaara hirvepull Prints on hakanud oma sarvi nühkima – lähenemas on sarvede maha ajamise aeg. Elevandipull Carl aga on kevadiselt äksi täis ja lõbustab ennast aedikust mööda sõitvaid suuri ehitusmasinaid taga ajades.

Jääkarude õrnuseaeg on nüüd otsas. Alates pühapäevast elavad Friida ja Raspi jälle eraldi, kumbki oma aedikus. Ka ameerika piisoni pull Kortes koliti karja juurest ära tagumisse aedikusse.

Neljapäeva hommikul vahetasid elupaika loomaaia surikaadigrupid. Paksunahaliste majas elanud kaks isast viidi troopikamajja, sealne viieliikmeline peregrupp aga toodi paksunahaliste maja surikaadiekspositsiooni. Grupi isasloom seitsmeaastane Schummi jõudis koju tagasi, sest ta on sündinud ja üles kasvanud samas ekspositsioonis.

Troopikamajas sisustatud uutesse ööekspositsioonidesse koliti elama kolm emast senegali galaagot ja paar kinkažusid. Loomaaia siseeskpositsioonid on jätkuvalt suletud, nii et loomad saavad rahulikult uue olukorraga harjuda.

Liigikaitse uuringute keskuses tehti märtsi keskel algust euroopa naaritsate sigimisvalmiduse määramisega. Naaritsaid on treenitud tupenõre proovide võtmiseks.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

*Siseekspositsioonid ja laste loomaaed on suletud.
Kassad avatud kell 9-15, ainult kaardimaksed.
Iseteeninduskassad avatud kell 9-17, ainult kaardimaksed.
Loomaaia territooriumil saab jalutada kella 19ni.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside