KLASSIKAKOLMAPÄEVAD TALLINNA LOOMAAIAS 2020

TALLINNA LOOMAAED ja Muusikute fond PLMF ootavad kõiki muusika- ja loomahuvilisi klassikakolmapäevadele. Klassikakontserdid loomaaias on teistlaadne kogemus – siin kõlavad muusika taustal loomade ja lindude hääled, mis üheskoos moodustavad ainulaadse helipildi.

Kontserdid toimuvad augustikuu kolmel esimesel kolmapäeval algusega kell 19.

Kontserdid toimuvad ilusa ilma korral õues, täpne toimumiskoht teavitatakse hiljemalt kontserdipäeva hommikul Tallinna Loomaaia kodulehel ja Facebookis.

Kontserdile pääseb loomaaia külastuspiletiga, mille saab soetada loomaaia kassadest (avatud kl 9-18), läänevärava iseteeniduskassast (Ehitajate tee 150) ning Piletilevist.

5.august kell 19.00 LOOMAAIA LÄÄNEVÄRAVA FUAJEES (Ehitajate tee 150)

ELENA BRAZHNYK (sopran) ja RIINA PIKANI (klaveril)

Ukraina sopran ELENA BRAZHNYK lõpetas Ukraina Riikliku Kultuuri- ja Kunstiülikooli cum laude ja Riikliku Tšaikovski Muusikaakadeemia. Juba õpingute ajal debüteeris ta Marfa rollis Rimski-Korsakovi ooperis „Tsaari mõrsja”.Ta on Klaudia Taevi nimelise rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi finalist Eestis (2015).

2016 debüteeris Elena Brazhnyk mitmetes rollides Rahvusooperis Estonia. Lauljatari repertuaari kuuluvad veel Orffi „Carmina burana”, Pergolesi „Stabat Mater”, Webberi Reekviem, Mozarti Reekviem, aariad, romansid ja folklaulud erinevatelt heliloojatelt.

RIINA PIKANI on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli 1979. aastal ja Eesti Muusikaakadeemia 1984. Ta on olnud 1980–87 Tallinna Muusikakeskkoolis kontsertmeister ja õpetaja, töötanud aastast 1986 Rahvusooperis Estonia vokaalsolistide kontsertmeistrina. R. Pikani on esinenud koos paljude väljapaistvate solistidega nii Eestis kui ka välisriikides. 1988. aastal sai ta parima kontsertmeistri diplomi Georg Otsa nimelisel lauljate võistlusel.


12. august kell 19.00 Keskkonnahariduskeskuse fuajees (loomaaia läänevärav, Ehitajate tee 150)

KADI JÜRGENS (mezzosopran) ja PIIA PAEMURRU (klaver)

KADI JÜRGENS on omandanud bakalaureusekraadi klassikalise laulu erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning jätkamas seal ka magistriõpinguid. Erasmus programmi vahendusel on Kadi õppinud aasta Antwerpeni Kuninglikus Konservatooriumis ja praegu täiendab Kadi end Belgia Rahvusvahelises Ooperiakadeemias IOA Gentis. 2018. aastal omistati talle muusikute fondi PLMF poolt Marje ja Kuldar Sinki nimeline preemia “Noor laulja 2018” ning samal aastal laulis ta solistina ka Oulu Sümfooniaorkestri ees. Lisaks on Kadi saanud maestra Wilma Vernocchi meistrikursustel osalemiseks stipendiumi Mati Palmi fondilt ja Itaaliast. Kadi on teinud mitmeid ooperirolle nii kodumaal kui ka Belgias ning esinenud kontsertidel ka mujal Euroopas. Tema repertuaar varieerub vara barokist kuni kaasaegse muusikani ning talle on südamelähedane kaasaegne hääleimprovisatsioon.

PIIA PAEMURRU on ansamblipartneriks eelkõige ooperilauljatele, kuid kontserditegevus on teda kokku viinud paljude väljapaistvate muusikutega. Ta on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi ning töötab aastast 1986 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana. 2016.a. alates on ta Vanemuises kontsertmeister. Ta on pälvinud mitmetel laulukonkurssidel parima klaverisaatja eripreemia, sh rahvusvahelisel K. Taev’i lauljate konkursil viiel korral.


19. august kell 19.00 linnutiikide vaateplatvormil

VIRGO VELDI (saksofon) ja TIINA KÄRBLANE (klaver)

VIRGO VELDI on Eesti üks säravamaid interpreete. Ta on lõpetanud Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Konservatooriumi, omandanud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias. Aastal 1990 saavutas Virgo III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil Tallinnas ning 1996 võitis I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio“. Aastast 2001 on ta EMTA saksofonieriala õppejõud ning ta on juhendanud meistrikursuseid erinevates Euroopa riikides. Virgo Veldi on esinenud saksofonisolistina mitmete tuntud orkestritega ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides. Ta on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu R. Joost, L. Sirp, M. Murdvee jt. ning andnud suurel hulgal kammerkontserte nii kodu kui välismaal.

TIINA KÄRBLANE on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi professor Bruno Luki klaveriklassis 1985. aastal. Õpingud jätkusid Leningradi Konservatooriumi kammermuusikaosakonna stažuuris professor Tamara Fidleri juhendusel. Tiinal on olnud mitmeid edukaid esinemisi rahvuslikel keelpillikonkurssidel Eestis ja Soomes, samuti rahvusvahelistel konkurssidel. 2013. aasta sügisest õpetab ta EMTA ooperistuudios, viimastel aastatel töötab T. Kärblane kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Rahvusooper “Estonia” koori juures.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    -
  • Laste loomaaed
    10-17

*Siseekspositsioonid on ajutiselt suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside