Kolmas nädal

Lumehanged, ajuti juba õrnalt soojendav päike ja valges vaikuses kostuvad loomahääled teevad taliharjapäeva järgses loomaaias jalutamise lausa imeliseks.

Lumises aedikus raagus puude-põõsaste vahel võib hääletult kõndimas tabada kõrgejalgseid rebasekarva lakkhunte. Lõvide ja okassigade aedikutes annavad tugevasti lumme tammutud jäljerajad aimu võimalusest ka lõunamaiseid asukaid lumel patseerimas näha. Amuuri leopardi ekspositsiooni on vahelduseks jooksma lastud nooruke emaleopard Muusi, kes videvikus mõnuga kõiki aediku võimalusi kasutab.

Hiid-merikotkad ja kaljukotkad võtavad üha enam hääle üles, kaeluskotkad seevastu pusivad pesa vaikides vooderdada. Õnne- ja valgekured annavad valju kruugutamisega teada, kui õhtupoolikul ööbimismajakesse sisenevad. Hülged puristavad jääkülmas vees ja võtavad laisalt poognaid. Ajuti kostab lõvide ja leopardide möirgeid.

Troopikamaja suur roheline anakonda kestus ja on nüüd veelgi suurem.

Möödunud reedel juhtus miilukarjas enneolematu lugu: paar aastat sigimises vahele jätnud noorepoolne miilulehm sai lumises aedikunurgas vasikaga maha. Et tavaliselt aprillis-mais ilmavalgust nägevad miiluvasikad lumehanges pikalt vastu ei pea, haarasid talitajad terve ja tugeva vastsündinu sülle ja viisid ta miilumajakesse, kuhu peale mõningast tagaajamist õnnestus sugeda ka tema ema, kes karja juurest lahkuda ei tahtnud.

Tallinna kultuuritöötajate tänuüritusel teisipäeval Estonia kontserdisaalis andis loomaaia direktor Tiit Maran üle tänukirjad loomaaia kauaaegsele kiskjate talitajale Aljona Molotkovale ja hooldusosakonna juhataja asetäitjale Tõnis Luhakooderile.

Tuntud ja armastatud kunstnik-animalisti Sándor Sterni kunagised loomaaia animalistikaringi õpilased avavad
25. jaanuaril, kunstniku  95. sünniaastapäeval keskkonnahariduskeskuses loomajoonistuste ja maalide näituse. Lisaks õpilaste töödele pannakse välja ka õpetaja väikeseid originaalakvarelle, millel kujutatud loomad on leidnud koha loomaaia loomastendidel. Näitus jääb avatuks kuni märtsi lõpuni ja hakkab seejärel mööda Eestit ringi rändama.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside