Kolmas nädal

Austraalia maastikupõlengutes kannatada saanud loomade toetuseks saab loomaaia kodulehe vahendusel kuni jaanuari lõpuni teha annetuse Tallinna linnakantselei arvelduskontole.

Taliharjal haljendavale rohelusele vaatamata on loomaaia haljasaladel toimetav pisikiskja nirk endale korraliku puhasvalge talvekasuka selga saanud. Väleda loomakese silmatorkav karvastik saagi tabamist siiski ei takista, kuid enese kaitsmiseks suuremate kiskjate ja röövlindude eest peab ta nüüd rohkem valvel olema.

Soe ilm on kullimäe kotkaste, eriti habekotkaste õhina maha võtnud. Nad küll nokitsevad pesa kallal ja ka paarituvad, kuid õige pulmatunne vajab karget külma ja lumisemat talve.

Elevant Carl ning ninasarvikud Kibibi ja Kibeta seevastu naudivad vihma ja püherdavad mõnuga õues sinisaviaugus. Carl on aegajalt lausa suurte savitükidega kaetud, nii et talitajail võtab tema puhtaks pesemine hulga aega.

Linnutiikide aasale sookure juurde kalpsas üle piirde üks metskits. Ta on seal võsas varemgi võrseid näkitsemas käinud. Üks metskits on aga avastanud paksunahaliste maja hoovi sõnnikukonteineri ja käib sealt paremaid palasid välja kaapimas.

Troopikamaja ekspositsiooni paigutati 2016. aasta augustis Tartu loodusmuuseumis koorunud ja loomaaias suureks sirgunud roosa linnutapik.

Elevantide esitlus möödunud laupäeval lükkus tunni võrra edasi, sest elevandid ei tulnud õueaedikust majja sisse. Ei aidanud ei kutsumine ega maiuse pakkumine. Selgus, et otse ukse ees vaakus hinge rändrott. Ka siis, kui talitajad olid hinge heitnud roti ära viinud, hoidis Fien Draayl jalga ja võhkasid ees ega lubanud teda majja. Viimaks, 50 minutit hiljem, kui londid olid kargest õueõhust juba veidi tatised, tõstis Fien üliettevaatlikult jala üle koha, kus rott oli lamanud, ja elevandid sisenesid. Elusaid rotte, kes vahel londikandjate toidust matti võtma trügivad, Fien ja Draay ei pelga.

Keskkonnahariduskeskuse loodushariduse spetsialistid käivad kordamööda abiks loomaaia vivaariumis söödaloomade eest hoolitsemas.

Loomaaia endine kauaaegne direktor Mati Kaal pärjati Maailma Loomaaedade ja Akvaariumite Assotsiatsiooni (WAZA) auliikmeks. Täpsemalt siin.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside