Kolmas nädal

Hämarduvas loomaaias annavad lumeleopardi huilged aimu peatselt algavast pulmaajast. Õige pea saavad kokku Varssavi loomaaiast eelmisel kevadel Tallinna kolinud nooruke emairbis Deli ja Tallinnas sündinud juba kogemustega isairbis Otto.

Eelmisel reedel sündisid elevandimaja tšintšiljapaaril kolm poega, kesknädalal aga nägi ilmavalgust aksishirvevasikas. Troopikamaja luupäiste lendkonnade kullestest on juba 30 muundunud väikesteks konnadeks ja kolinud veest välja teise terraariumi. Kullimäel paarituvad habekotkad ja kaljukotkad.

Pühapäeval toodi Kahala järve äärest loomaaeda väga viletsas seisus merikotkas. Pead paremale viltu hoidev ja kõvasti kurtunud lind saadeti peale esialgset ülevaatust Tartusse maaülikooli loomakliinikusse loomaarst Madis Leivitsa hoole alla. Seal tehti ekstreemselt halbade verenäitajatega merikotkale vereülekanne liigikaaslaselt. Protseduur viidi Eestis läbi esmakordselt. Linnu olukord on siiski väga kriitiline, kuid üritatakse teha kõik, mis võimalik, et tema seisund stabiliseerida. Vaata, mis merikotkast edasi sai siit.
^B8468FC0BB965455A1DDC5D34888DC09CBFF06576202C519DC^pimgpsh_fullsize_distr
Möödunud nädalavahetuse sulalumi pani loomaaiasõbrad loomadele lumememmesid meisterdama. Kui ninasarviku võttis aedikusse ilmunud lumemees esialgu erutusest kappama, siis jääkarud kasutasid juhust ja hakkasid lumehunnikusse võidu urgu kaevama. Loomaaia rohusööjatele nosimiseks toodud kuuski-nulge jätkub dekoratsiooniks ka kiskjate puuridesse. Adidas aga kinkis loomaaialoomadele igavuse peletamiseks suure hulga jalgpalle.

Loomaaiatöötajad tegelevad loomkonna kokkuarvamise ja aastaaruande vormistamisega.

Järgmise nädala teisipäeval toimub keskkonnahariduskeskuses õdus kohvikuõhtu, kus väikese eraloomaaia Calviac (Prantsusmaa) juht Emmanuel Mounton kõneleb sellest, kuidas nappide vahenditega olla tegus liigikaitses. Neljapäeval aga räägib Aarne Tuule Tallinna Linnuklubist linnalindudest, muhedatest naabritest või tüütust nuhtlusest. Vaata täpsemalt siit.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside