Kolmekümne esimene nädal

Küpse kesksuve päikese, vihma ja roheluse lõhna täiendavad loomaaia ainuomased helid. Sookurg huikab valjult ja kõlavalt, lõvi möirgab, lehestikukonn siristab. Sudaani maasarvikud kõmistavad ajuti nagu tõrre põhjast ja klõbistavad kohtumisel nokkasid vastamisi.

Tuletame meelde, et tuleva nädala reedel ja laupäeval toimuval loodusfestivalil saavad registreerunud huvilised tavapileti hinnaga osa võtta varahommikustest loomaaiaretkedest, uudistada usinate mesilaste elu ja tegemisi ning osaleda loomajämmil ja õhtusel ekskursioonil.

Tuleval kolmapäeval algusega kell 13 tutvustavad loomaaednike jutud sudaani maasarvikuid ja seejärel vaarisid ehk kirileemureid. Õhtul algusega kell 19 aga toimub tänavune esimene klassikakolmapäev – kontsert koostöös Pille Lille Muusikute Fondiga. Koos loomahäältega ainulaadse helipildi loov eriline esinemiskoht pakub sumedatel augustiõhtutel meeldejääva elamuse.

Suvine paduvihm meelitab elevandid kümblema.

Vihmavahe paneb veelinnud sulgi nakitsema, tiibu sirutama ja mahlasel ädadal paremaid nokatäisi otsima.

Päikeselise ilmaga aga ronib ka šimpans Betty Quincy eeskujul tüvetippu, kust silm kaugemale seletab.

Kevadel kukrust välja piilunud kängurupoeg on nüüd piisavalt suur, et iseseisvat elu alustada ega pääse enam kukrusse tagasi. Suitsupääsukeste viimased pojad on paksunahaliste maja katuseakna all olevatest pesadest peagi lahkumas. Tuttvart on toonud oma tibu linnutiigile ja koos püüavad nad loomaaia veelindude vahel põigeldes külastajate näpust pudenevaid toidugraanuleid. Maikuus koorunud üheksa noort tuliparti lasti linnutiikidele vanalindude sekka.

Hea ja mahlane värske köögivili, mis nüüd loomaaialoomade toidulauale jõuab, maitseb kõigile hästi. Kääbusjõehobu Pupa vitsutab heameelega isegi suvikõrvitsat, mis tavaliselt tema toidueelistuste hulka ei kuulu.

Loomaaia veterinaaridel oli tegus nädal. Tuli õmmelda pikka haava siberi kaljukitse esijäsemel ja eemaldada nahakasvaja tagakaspia uriaali esijäsemelt. Laste loomaaia kääbuskitse peal prooviti ultrahelimasinat. Kesknädalal aga õnnestus viimaks noore ninasarviku Kibeta kõrvaveenist kätte saada just paras kogus verd kõigi vajalike analüüside tegemiseks.

Üleilmsel tiigripäeval, 29. juulil sai teatavaks rõõmus uudis amuuri tiiger Pootsmani kolme kutsika sünnist ja sirgumisest Itaalias Parco Natura Viva loomaaias. Loe täpsemalt siit.

Projekteerimisettevõtte Sweco Projekti kaasabil saab nüüd teha rännaku tulevikku ja vaadata, kuidas 2022. aastal valmiv tiigriorg Tallinna loomaaias välja nägema hakkab. Vaata siia.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    -
  • Laste loomaaed
    10-17

*Siseekspositsioonid on ajutiselt suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside