Kolmekümne esimene nädal

Kätte jõudnud tüüpiline Eestimaa suvi tõi palavusele leevendust ning niisutas maad ja õhku. Värvulistel on juba teine pesakond ellu saadetud. Magusalt lõhnavatel suurtel roosadel vesikanepi õisikutel püüab kimalastega võidu nektarit imeda uhkelt kirgaste tiibadega liblikate admiralide teine sügisene põlvkond.

Sudaani maasarvik kõmistab hommikuti oma uuele aedikunaabrile sookurele. Hommikujaheduses pallina päikest ootavad vaarid ehk kirileemurid lasevad aeg-ajalt kuuldavale pika katkematu krudisevate haugatuste rea.

Okassead ragistavad loomaaia aiandis kasvanud suurte kapsapeadega. Ninasarvikud matsutavad robiiniaoksi, mis külastajate vaatevälja avardamiseks maha lõigati. Tugeva tuulega laoplatsi aiale langenud kuuse jämeda tüve pakkudega maiustavad aga elevandid. Kevadel koolilaste poolt ette kasvatatud suvikõrvitsa taimed, mis loomaaias mulda pisteti, annavad juba saaki.

Elevandiemandad harjutavad elevandipäeval esinemist: tuleva nädala neljapäeval, 12. augustil peetakse rahvusvahelist elevandipäeva ja huvilised on alates kella ühest päeval oodatud elevanditorni, kust avaneb vaade kõigile kolmele elevandile ja kus loodushariduse spetsialist Darja Zubareva tutvustab londilisi lähemalt. Sündmus lõpeb emaelevantide pallimänguga aediku Veskimetsa-poolses otsas.

Teisipäeva hommikul söödeti krokodillidel kõht korralikult täis ja avati külastajatele troopikamaja krokodillide osa. Kauaks nn suur troopikamaja avatuks jääb, ei ole suureneva koroonaohu tingimustes praegu veel teada, sestap tasub kõiki ohutusnõudeid järgides võimalust kasutada ja krokodillid ning  kasvavate korallide ja riffide vahel elutsevate kirevate kaladega mereakvaarium üle vaadata.

Näha saab harikrokodille end jahutamas, lõuad laiali, kui nad just vees ei ole, ja hiina alligaatorit vargsi läbi vee libisemas või nii vagusi paigal püsimas, et peegelpilt tegelikust suurt ähmasem polegi. Lisaks saab kaasa elada hiina pehmekilp-kilpkonna ja suurte sägaliste basseini kohal kõrguva banaani viljade küpsemisele.

Kaua külastajatele suletud olnud majas seirab valvsalt ümbrust puutüvel istuv kääbusmarmosett ja kratsib seejärel hoolega kõhualust. Ka šimpansid Betty ja Quincy eelistavad õuemelule toas olla ja inimesi läbi klaasi jälgida.

Neljapäeval võtsid loomaaednikud vastu raske otsuse: magama pandi eakas ja südameprobleemide käes vaevelnud karumakaak Griška. Aegade jooksul oma asjaliku ja enesekindla oleku tõttu paljude lemmikuks saanud Griša saabus loomaaeda 1996. aastal erakätest. Omanikud olid ta ostnud 1994. aasta kevadel Moskvast plaaniga teda Narvas lastekohvikus pidada. Muidugi ei tulnud sellest plaanist midagi välja – ahvipojad ei ole kodu- ega lemmikloomad. Omanikud olid üliõnnelikud, kui loomaaed Griša vastu võttis ja käisid teda koos laste ja hiljem ka lastelastega igal aastal loomaaias vaatamas.

Kagu-Aasia troopilise vihmametsa hoonel kerkivad juba välisseinte konstruktsioonid. Käsil on ka vundamendi soojustamine ja abiruumide müüritööd.

Tuleva nädala kolmapäeva õhtul alustavad loomaaias taas klassikakolmapäevade kontserdid. Uuri lähemalt siit.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside