Kolmekümne kaheksas nädal

Laupäeval, 22. septembril tähistatakse üle ilma maailma ninasarvikute päeva. Nii ka Tallinna loomaaias: alates keskpäevast on kõik huvilised oodatud ninasarvikuaedikute juurde, kus saab näha ja kuulda nii mõndagi põnevat ning loomadele pajupallide meisterdamisel ka ise käed külge lüüa. Päevakava siin. Siseekspositsioone paksunahaliste majas toimuva remondi tõttu aga külastada ei saa.

Üleeuroopalise Teadlaste Öö raames on kõik huvilised tuleval neljapäeval, 27. septembril oodatud õhtusele loomaaiaretkele ja seejärel keskkonnahariduskeskuses aset leidvasse teaduskohvikusse. Täpsemalt siin.

Loomaaiaasukaid tasub nüüd uudistama tulla ka veel seetõttu, et 20.-30. septembrini Tallinna loomaaeda külastanute vahel loositakse välja kaheksa perereisi Viking Line’iga Helsingisse Korkeasaari loomaaeda. Loe sügiskampaania reeglite kohta siit.

Loomaaialoomadele kõrvitsate saatmine on juba hoo sisse saanud. Kullerfirma DPD Eesti abil saabub sügisande Võru-, Tartu-, Viljandi- ja Pärnumaalt. Tammetõrusid aga jätkuva seakatku ohu tõttu vastu ei võeta.

Sel nädalal olid loomaaias vajalikke sügistöid tegemas Swedbanki vabatahtlikud, kes piirasid kõnniteeservasid, aitasid kõrvitsaid talvekorterisse vedada, noppisid kive sigade aedikutest ning lõikasid pajuoksi ninasarvikupäeva ettevalmistamiseks.

Peale järjekordset hülgebasseini küürimist teisipäeval meelitati hülgepoeg Filja „suurde vette“. Seekord oli isane Lätipoiss vana rahu ise, emane Lielu aga ei jäänud Filjast sammugi maha ja kui poiss püüdis kuivale pageda, sikutas ta teda loivast naksates vette tagasi.

Juuli lõpul loomaaia linnutiikidel märgatud emaslinnule sarnase sulestikuga mandariinpart osutus nooreks isaslinnuks, kes nüüdseks on endale värvikireva sulerüü selga saanud ja tunneb end sinikaelpartide ning noorte naerukajakatega võidu külastajate poolt vette visatud graanuleid püüdes loomaaias turvaliselt.

Lisaks vabalt elavatele hallhaigrutele tegi loomaaia linnutiikidel teisipäeval väikese kalastuspeatuse ka üks hõbehaigur.

Looduskooli eluslooduse klassi ekspositsiooni kolis elama pisihiirepaar Aadu ja Ebe loomaaia liigikaitselaborist. Ees ootaval pühapäeval saadetakse paljundusprogrammi silmas pidades sealtsamast paar naaritsaid Hollandisse GaiaZOO loomaaeda, kus on nende tarbeks valminud uus avar ekspositsioon.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside