Kolmekümne kaheksas nädal

Nädalavahetus tuleb loomaaias sündmusterohke.

Alates laupäeva keskpäevast esitlevad loomaaednikud karakali ja euroopa naaritsa toitmist ning elukeskkonna rikastamist. Seejärel saab loomaaia keskkonnahariduskeskuses vaadata Matsalu Loodusfilmide Festivali kolme põnevat loodusfilmi.

Pühapäeval, 22. septembril aga tähistatakse üle ilma ninasarvikupäeva, sestap tasub kindlasti tulla ja üle vaadata Tallinna loomaaia kolm ida-aafrika teravmokk-ninasarvikut Kigoma, Kibibi ja Kibeta. Seda enam, et kaheaastane ninasarvikutüdruk Kibeta on esimene Eestis sündinud ninasarvik.

Teravmokk-ninasarvikuid on looduses alles vaid veidi üle 5000 looma. Maailma Looduskaitseliidu punases nimistus on nad kantud kriitilises seisundis olevate liikide nimekirja.

Tuleva neljapäeva õhtul on aga kõik huvilised oodatud loomaaeda Teadlaste Ööle. Saab näha, mida loomaaiaasukad sügisvidevikus ette võtavad, kõneldakse loomade heaolust ja elukeskkonna rikastamise olulisusest, treenimisest ja käitumisuuringutest loomaaedades ning geneetilistest uuringutest liigikaitses.

Loomaaial on rõõm nentida, et maaeluministri määrusega on kihnu maalammas lisatud Eesti põllumajandusloomade ohustatud tõugude nimekirja. Omapäraseid ja väga vastupidavaid kihnu maalambaid näeb ka Tallinna loomaaias: utekari kepsutab laste loomaaia karjamaadel, jäärakari linnutiikide aasal.

Siberi vöötorav kolis sügiskõleduse eest laste loomaaia õuealalt looduskooli eluslooduse klassi talvetoidu tagavarasid tallele panema. Üksik isane valgetups-marmosett sai endale uue elupaiga troopikamajas elava leeguani ekspositsioonis.

Loomaaias oktoobris tööd alustav noorteklubi ootab enda seltsi loodushuvilisi loomaaiasõpru, kellele pakub huvi arutleda päevakajaliste loodusteemade üle tipploodusuurijatega, lüüa kaasa töötubades ja käia loodusretkedel.

Mõned vabad kohad on veel ka loomaaia looduskooli huviringides.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside