Kolmekümne kolmas nädal

hiid-merikotka poeg_foto Inari Leimanpoeg ja ema_foto Inari LeimanMöödunud nädalalõpul avati kullimägi külastajaile. Üks puuriderida oli tänavu tavatult kaua suletud, sest seal elab kotkatibu, kelle sirgumise lugu on väga eriline. Nimelt koorus ja kasvas see hiid-merikotkatibu üles kasuvanematest merikotkaste pesas. Pesaperioodil kaotas ta ühe kasuvanematest (eakas isalind suri) ja üleskasvatamise viis lõpule emalind üksi. Kotkatibu kasvamise lugu saab lugeda siit.

Mai alguses sündinud muskusveisetüdrukut, keda loomaaednikud Kajaks kutsuvad, harjutatakse karjaeluga ja lastakse ema järelevalve all kokku isa ja vanaemaga. Eelmisel aastal sündinud mullikatega pisikest aga veel kokku lasta ei saa, sest nood kipuvad temaga jalgpalli mängima.

Loomaaed tuletab taaskord meelde, et loomaaiaasukaid sööta ei tohi. Sel nädalal vaevlevad guanakokarja kolm kõige inimsõbralikumat looma kõvades kõhuvaludes, üks neist ei suuda isegi tõusta.

Teisipäeval istus koos ninasarviku nimekomisjon ning üks igati kena ja paslik nimi sai ninasarvikuvarsakesele välja valitud. Nimi tehakse teatavaks loomaaia 78. sünnipäeval: reedel, 25. augustil. Sel päeval pääseb loomaaeda 2-eurose sooduspiletiga ja saab teada palju põnevat loomaaia asukate kohta.

Sel laupäeval aga toimub elevanditornis taas kohvikuõhtu. Seekord kõneleb Aleksei Turovski elevantidest mütoloogias. Osalemiseks on vaja registreeruda.

Järgmisel nädalal toimub loomaaias Eesti Kunstiakadeemia suvekool. Tudengid Colombiast, Islandilt, Poolast, Saksamaalt, Soomest, Venemaalt ja Eestist hakkavad elevantidele mänguasju disainima ja valmistama. Külastajail on võimalik tööprotsessi ideest teostuseni jälgida. Mänguasjade ülespanek toimub pühapäeval, 27. augustil.

pügatud alpaka_foto Inari Leimanalpaka pügamine_foto Inari LeimanLoomaaia veislastel on kätte jõudnud pulmaaeg: piisoni- ja pürjalehmad indlevad, pullid aga katsuvad puhisedes jõudu. Ka India suured veised gaurid seiravad teineteist huviga.

Järvamaa alpakakasvatustalunikud Wile Alpaca Farmist tulid taas loomaaiale appi alpakasid pügama. Üks alpaka pügati paljaks suisa külastajate silme all.

1. augustil Harku järve tagant loomaaeda toodud noor kanakull, sai möödunud laupäeval rõnga jala ümber ja lasti tagasi loodusesse.

Takiinide aediku juures puhkes õide trompetipuu, troopikamaja katusel aga õitseb hiina sinivihm.
trompetipuu takiinide juured_foto Inari Leiman trompetipuu õied_foto Inari Leiman hiina sinivihm tr.m.katusel_foto Inari Leiman hiina sinivihm_foto Inari Leiman

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside