Kolmekümne kolmas nädal

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kingina tähistatakse sel laupäeval Eesti looduse päeva. Keskpäeval tutvustab Aleksei Turovski loomaaia põhjavärava lähistel kullimäel tänavuse aasta looma ja loomaaia tunnuslooma ilvest ning kõneleb teistestki Eestis elavatest loomaliikidest. Huvilistel on ka hea võimalus uudistada loodusliku metsa elurikkust tutvustavat vabaõhu püsinäitust Veskimetsas või leida üles loomaaias eksponeeritavad Eesti imetaja- ja linnuliigid. Vaata sündmuse kirjeldust siit.

Sumedad augustiilmad pakuvad jätkuvalt mõnusat võimalust loomaaias jalutada ja loomapoegade sirgumisel silma peal hoida.

Teisipäeval lasti linnutiikidele ujuma 12 tänavu koorunud jääkoskla poega, kes nüüdseks on piisavalt suureks kasvanud, et vabaõhuohtudega silmitsi seista.

Buhhaara hirvepull uhkeldab võimsate sarvedega. Vaarid ehk kirileemurid möirgavad vaheldumisi aasia lõvidega. Pisikesed pärdikupojad õpivad vanematelt elutarkusi.

Troopikamaja suur anakonda tunneb end hästi ja sõi esmakordselt peale jaanipäeva eel toimunud parasiiditõrjet. Paksunahaliste maja albiino tiigerpüüton aga saab jätkuvalt kaks korda päevas ravi.

Neljapäeval leidis aset esimene põnev õpperetk sarjast „Loodus meie tagahoovis“: piiluti mardikate maailma.

20. augustil, Eesti taasiseseisvumispäeval on loomaaia kassad tavapäraselt avatud kell 9–18.

Järgmise nädala kolmapäeval ja neljapäeval aga väisavad loomaaeda EAZA (Euroopa Akvaariumite ja Loomaaedade Assotsiatsiooni) kontrollid, kes hindavad meie loomaaia praeguse olukorra ja tulevikuväljavaadete vastavust rahvusvahelistele normidele. Kontrollkäigu tulemusena otsustatakse tuleva aasta kevadeks, kas Tallinna loomaaed säilitab EAZA täisliikme staatuse või mitte.

 

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside