Kolmekümne kolmas nädal

Loomaaed kutsub sel laupäeval, 17. augustil avastama oma eksootiliste asukate kõrval ka kohalikke looma- ja taimeliike – tähistatakse Eesti looduse päeva.

Kassast saab kaasa haarata loomaaia plaani, kuhu on märgitud kõik vaatamist väärt ja osalt ka tavalistest külastusradadest eemal asuvad põnevad paigad, mida iseseisvalt uudistada.

Kindlasti tuleb üles leida Eesti metsade ainuke kaslane, kõrgejalgne, üliettevaatlik ja kauni karvakasukaga ilves, kes on ka Tallinna loomaaia tunnusloom.

Pühapäeva keskpäeval aga kutsub loomaaia lasterong oma 30. sünnipäevale: lapsed saavad tasuta sõita, maiustada ning lustida laululaste ja ansambli Kukerpillid saatel.

Elevantide pesemise erakorraline esitlus paksunahaliste majas esmaspäevasel elevandipäeval meelitas kohale nii palju rahvast, et tegevuse jälgimine oli lausa raskendatud. Et aga elevante pestakse pea iga päev, on protseduuri võimalik ka rahulikumas olukorras uudistada.

Elevandipäeva lõpetuseks ja klassikakolmapäeva klarnetikontserdi sissejuhatuseks utsitasid talitajad elevandipull Carli suupilli puhuma.

Troopikamajas aga on aeg-ajalt kuulda lehestikukonna laulu. Pisikest kahe punaka triibuga Kesk-Ameerika päritolu väljasuremisohus konnakest on lehtede vahel raske märgata, kuid tema hääl kostab kaugele.

Kesknädalal sündis juurde veel üks ida-sinilamba pässike.

Ninasarvikuaedikus lamava suure tüve all märgati askeldamas noort nirki, polaariumi haljasalal silkas halljänes, veelinnutiikidel aga puhkab jalga vabalt elav hallhaigur.

Ilvestele riputati mängimiseks veelinnusulgedest kimbukesi. Surikaadid said möllata laiade kõrvitsalehtedega. Kääbusmarmosettide õueaediku okstele laotati suurte lehtedega väänduvaid jamsivarsi.

Värgiti prževalski hobuse Nana kapju ning Dalli lumelammaste ja tagakaspia uriaalide sõrgu. Kärbiti kurgede tiivasulgi. Korrigeeriti laste loomaaia küülik Johanna hambaid ning künnivarese ja kurgede nokkasid. Kohustusliku vaktsiinisüsti said lõvid, leopardid, irbised ja ilvesed.

Kolmapäeva hommikul loomaaeda toodud noor pruunkaru Proša magas end kõigepealt korralikult välja ja kohaneb nüüd karantiini tingimustega. Loodetavasti ei pea ta metsa tagasi pääsemist kaua ootama.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside