Kolmekümne kolmas nädal

Sel laupäeval, 15. augustil tähistame loomaaias Eesti looduse päeva. Loomaaia 89 hektaril on eksootiliste loomade kõrval ka palju kohalikke looma- ja taimeliike. Kindlasti tasub sisse põigata erilise laialehise kooslusega Veskimetsa vääriselupaika, kus saab uudistada vabaõhu püsinäitust ja võib kohata loomaaia vabalt elavaid asukaid. Iseseisva avastusretke jaoks Veskimetsas tasub kaasa haarata tänavu üllitatud „Väike huviraamat peredele“, selle leiab loomaaia meenepoest ja põhjavärava kassast.

Eesti liike on ka loomaaia ekspositsioonis. Siin kohtab loomaaia tunnuslooma ilvest, ülimalt ohustatud pisikiskjat naaritsat, metssiga, hallhülgeid, aga ka kohalikke vee- ja röövlinde. Eriti naljakalt sagris näevad praegu välja händ- ja habekakud – neil on parasjagu käsil sulgimine.

Loodusfestivali varahommikune ekskursioon eelmise nädala reedel paljastas osalejatele jääkaru Friida kiivalt hoitud saladuse. Nimelt sulpsab karuemand peale hommikusi toiminguid vette ja hullab seal suure palli ning väikese konditükikesega ennastunustavalt nagu pisike karupoeg.

Elevandipäev möödus emotsiooni- ja rahvarohkelt. Tuleval kolmapäeval aga tutvustatakse Austraalia linnustiku sümbolit, kõkutav-kõristava naeru poolest tuntud kuukabarrat ehk naeru-safiirlindu ning piisoneid. Esimene tänavune ameerika piisoni vasikas tuli ilmale esmaspäeval, 10. augustil ja uuris juba neljapäevaselt, milleks on aedikusse pandud keeglipallid. Siiski veedab ta enamuse päevaajast magades, nagu väikesed lapsed ja loomapojad ikka.

Paksunahaliste maja ekspositsiooni pandi välja jeemeni kameeleon, troopikamajas saab jälle näha Austraalia päritolu virvesritsikaid.

Külastajad on avastanud, et vihmajärgselt või pilves ilmaga on loomaaeda külastada palju huvitavam, loomad on erksamad ja tegevuses. Herilaseviu tuulutab tiibu, tumehallis suvekarvas miilupullid mörisevad jätkuvalt, pusivad sarvedega mättaid üles ja tõstavad pori selga. Kääbusjõehobu Pupa märgistab territooriumi sabaga nagu propelleriga väljaheiteid laiali pritsides. Kängurupoeg enam kukrusse ei mahu, aga käib sellegipoolest aeg-ajalt ema kukrut kontrollimas.

Veterinaarid viisid läbi rutiinse kaslaste ja pesukarude vaktsineerimise.

Loomaaeda aitasid korrastada vabatahtlikud abilised rahvusvahelisest noortelaagrist EstYes ning TalTechi ja Microsoft Eesti töötajad.

Tuleval kesknädalal, 19. augustil kell 19 toimub viimane klassikakolmapäeva kontsert, esinevad Virgo Veldi saksofonil ja Tiina Kärblane klaveril.

Eesti taasiseseisvumispäeval, 20 augustil on loomaaed avatud tavapärastel kellaaegadel.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside