Kolmekümne kuues nädal

Laupäev tuleb loomaaias taas tegus. Alates kella 11 kõlavad loomaaias viiulihelid: Vanalinna Muusikakooli ansambli „Võlukeeled“ lapsed mängivad oma lemmikutele neid iseloomustavaid viiulilugusid. Kell 13 jätkuvad ninasarvikukuu sündmused, kõneldakse ninasarvikuliikidest ning saab näha, kuidas loomaaia ninasarvikuid treenitakse, pestakse ja harjatakse. Oma teadmiste ja orienteerumisoskuste proovile panemiseks aga tasub kassast kaasa küsida ninasarvikuristsõna ja see ära lahendada.

Paksunahaliste maja tšintšiljaperre sündis teisipäeval kaks pisipoega, sõraliste majas aga on nädalaga juurde sündinud viis kameruni kääbuskitse talle.

Looduskooli eluslooduse klassis elavad nüüd ka hiirlaste sugukonna väikseimad esindajad pisihiired, kellele meeldib kõrte otsas turnida ja poegimiseks linnupesa sarnaseid kerajaid pesi rohukõrtest meisterdada.

Euroopa piisonite karjast lahutati noor piisonipull, kes alanud innaajal karjajuhile väljakutset esitama kippus. Lumeleoparde Delit ja Ottot harjutatakse taas teineteise seltsiga.

Loomaaia linnutiikidel näeb kalastamas vabalt elavaid hallhaigruid, ka tiigikana ehk taita võib veepiiril põõsastikus tegutsemas tabada. Sügisene jahedus aga sundis talvekorterisse kaeluspapagoid ja kuuba amatsoonpapagoi.

Juuni keskel loomaaeda toodud udusulis raudkullipesakond kasvas loomaaednike hoole all kenasti üles ja teisipäeval pääsesid neli noort raudkulli tagasi loodusesse.

Esmaspäeval suri vanadusse kolmeteistkümnendat eluaastat käinud pintšetamariin, kes viimased neli aastat üksinduses veetis, sest peregrupp oli ta välja tõrjunud. Tema asemele kolis paksunahaliste majja samuti peregrupist välja löödud viieaastane valgetups-marmosett.

Loomaaia ekspositsioonist läksid ajutiselt välja kubani tuurid, nende aedikut alpinaariumis rekonstrueeritakse.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside