Kolmekümne kuues nädal

Alanud septembrikuu lühendas loomaaia lahtiolekuaegu tunni võrra, kuid tagasi tulnud suvesoojus kutsub sellele vaatamata vanavanemate päeva nädalavahetusel mõnusalt loomaaias veetma.

Teisipäeval sündinud ameerika piisoni pullike sai kolmapäeval kiibi naha alla ja lasti koos emaga karja hulka kepsutama.

Hallhüljeste bassein küüriti puhtaks ja hülgepoeg Filjale avati taas võimalus täiskasvanud loomade juurde minna. Üle uksepiida vana isast silmanud, tõmbus ta siiski tagasi oma poolele turvalisse väikesesse vanni. Uks loomade vahel jääb avatuks.

Kaamelid on soojusele vaatamata juba tiheda plüüsja karvakasuka selga kasvatanud.

Kullimäel paigutati ühte puuri kokku neli eakat stepikotkast. Kakkude kõrval elanud ilves Lüsis aga viidi ilveste ekspositsiooni remondi ajaks vana karumaja suletud alale loomaaia ülejäänud kuue ilvese vahetusse lähedusse.

Peale suvel aset leidnud tüli lahutatud kuukabarrapaar pandi taas kokku. Talitajad hoiavad silma peal, et emane isasele uuesti liiga ei teeks.

Loomaaia haljastajad võtsid ette sügisese niitmise: muru pügati madalaks šimpansite aedikus, linnutiikidel ja faasanite alal.

Kesknädalal vabastati Vääna-Jõesuus kodukakk, kes vasaku tiivaotsa murruga jaanuari algul Rapla külje alt Uuskülast loomaaeda oli toodud. Paranenud ja rõnga jala ümber saanud lind lendas kenasti minema.

Tuleva nädala kolmapäeva, 12. septembri õhtupoolikul on loomaaia keskkonnahariduskeskusesse oodatud kõik kaslaste sõbrad – Tallinna loomaaia ja Ameerika saatkonna koostöös näidatakse kaht kaslaste liigikaitseteemalist filmi ning suurte kaslaste olukorrast maailmas arutlevad loomaaia direktor Tiit Maran, Ameerika saatkonna missiooni asejuht Elizabeth Horst ja amuuri leopardi ning amuuri ja sumatra tiigri rahvusvahelise liigikaitseprogrammi koordinaator Jo Cook Londonist. Sündmus on tasuta, lähemalt siin.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside