Kolmekümne kuues nädal

Sügiskuu september tõi koolialguse ja muutis ka loomaaia lahtiolekuajad tunni võrra lühemaks. Kassadest saab nüüd pileti lunastada kella 9–17, loomaaias võib viibida kella 19ni. Kodu- ja lemmikloomade elupaik laste loomaaed aga töötab endiselt suveajas: kitseaedik on avatud kella 10–18, laut kuni kella 19ni.

Ees ootaval pühapäeval, 8. septembril kell 9–11 läbib loomaaeda Eesti suurima rahvaspordisündmuse Tallinna maratoni võistlustrass, täispika maratoni rada. Jooksjad sisenevad loomaaia Ehitajate tee transpordiväravast ja väljuvad Paldiski mnt transpordiväravast. Loomaaias on ka kaks ergutuspunkti: üks piisonite aediku juures ja teine tiigrikohviku kõrval. Jälgige liiklusmuudatusi ja parkimise ümberkorraldust!

Sügis on ka loomade liikumise kuu ja nii liiguvad loomaaialoomadki. Hommikuti on eriti väle ringi kalpsama väike kihvadega hirvlane hiina muntjak. Uudishimulikult piiluvad esimesi loomaaiakülalisi aksishirved. Valgekured kruugutavad ja tantsivad idakurgedega võidu. Šimpansidki saavad veel õueaedikus nautida sügispäikest ja laiemaid liikumisvõimalusi. Reedel aga said erksalt ringi kapata prževalski hobused – nende kõrvalaedikusse kolis elama kaksküürkaamel Hasan.

Õue värsket õhku hingama lubati ka endiselt karantiinis viibiv Venemaa päritolu pruunkaru Proša, kes elab loomaaias ajutiselt, kuni oma sünnimaale tagasi saatmiseni.

Ka eluring käib oma rada. Teisipäeval pidi emakavähile alla vanduma euroopa piisonite kõige vanem 20-aastane emasloom Gamma, neljapäeval aga sündis ameerika piisonite karja järjekordne vasikas.

Troopikamajas riputasid palvetajaritsikad terraariumi lakke kaks munakookonit.

Septembrikuu laupäevadel esitlevad loomaaednikud karakali ja naaritsa toitmist nii eesti kui inglise või vene keeles.

Kõigi septembris loomaaeda külastanute vahel loositakse välja 20 perereisi Helsingisse, kus avastamist ootavad Korkeasaari loomaaed ja Sealife meremaailm.

Loomaaia põhjavärav Paldiski mnt 145 on juba valmis puu- ja juurvilju vastu võtma. Õrna seedimisega loomaaiaasukad ootavad eriti isuäratavaid küpseid ja plekkideta omaaia õunu. Kullerfirma DPD Eesti aitab ka tänavu kõrvitsakoormaid üle Eesti loomaaeda vedada.

Sel nädalavahetusel korrastavad vabatahtlikud lumeleopardi aedikut alpinaariumis.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside