Kolmekümne kuues nädal

September tõi pehme ja sooja sügise alguse. Pihlamarjad on juba punased, kaselehed kohati kollased ja kõrvitsad aina paisuvad. Kuigi loomaaia lahtiolekuaeg lühenes tunni võrra, on kõik loomad veel õueaedikutes, naudivad sooja sügispäikest ja kosutavat sügisvihma ning lasevad vaatajal oma tegemistest osa saada.

Lõunapoolkera asukad mustluiged, kelle algkodu asub Austraalias, on just nüüd aktiivseks muutunud ja pladistavad linnutiikidel hoolega sulestikku puhastada. Mustluigepaar on teineteisele ka silma viskama hakanud ja peab pesategemise plaane.

Loomaaednike jutud toimuvad septembrikuus laupäeviti. Alates keskpäevast tutvustatakse esmalt valgesaba-okassigu ja seejärel pesukarusid. Näha saab nende elukeskkonna põnevamaks muutmist ja toitmist.

Üle troopikamaja sissepääsu laiuv hiina sinivihm on endale pikad kaunad külge kasvatanud, kuid taevasse sirutub veel ka üks õiekobar. Guanakod nosivad päikeselaigulises aedikus muru madalamaks. Linnutiikidel uitavad suve jooksul mõnusalt villase kasuka selga kasvatanud kihnu maalamba jäärad. Muskusveiste aedikus aga käib aeg-ajalt külas vabalt elav metskits.

Liigikaitseuuringute keskuse uus viiekiireline naaritsakompleks on valmis ja naaritsad sisse kolitud. Keskuse spetsialistid tutvustasid sel nädalal ülejäänud loomaaednikele uut kompleksi ja selle võimalusi kriitiliselt ohustatud pisikiskja hoidmiseks ja paljundamiseks.

Õppeaasta algus tõi kibekiire aja loomaaia loodushariduse spetsialistidele: lisaks plaanilistele formaalharidust toetavatele loomaaia aktiivõppeprogrammidele tuleb järele teha ka kevadel eriolukorra tõttu ära jäänud programmid.

Alpinaariumis toimub rutiinne kitslaste sõrgade värkimine.

Loomaaia loomkoosseisust on lahkunud kaks silmapaistvat isendit.

Juulis tuli magama panna lühikese aja jooksul kaks korda jalaluu murdnud eakas 35-aastane kassikakk nimega Alla. Doni-äärse Rostovi loomaaias koorunud ja pooleaastasena Tallinna kolinud suur ööröövlind kinkis maailmale seitse kassikakutibu ja nautis viimastel aastatel vanaduspõlve koos kauaaegse kaaslase 20-aastase kassikaku Philippiga.

Augusti keskel aga suri viimane Tallinna loomaaias elanud amuuri goral, siin sündinud 14-aastane Gabriela. Lühikeste teravate sarvedega söakaid võitlejaid ja äärmiselt osavaid kaljuronijaid amuuri goraleid on tehistingimustes praegu tõenäoliselt ainult Lõuna-Korea pealinna Souli suures loomapargis, kuid sealgi vaid kolm isendit.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside