Kolmekümne kuues nädal

Septembrikuu igal laupäeval kell 11–15 saab loomaaia alpinaariumi juures silmast silma kohtuda Päästeameti päästjatega, kes õpetavad ohuolukordades õigesti käituma, räägivad tule- ja veeohutusest ning hädaolukordadeks valmistumisest. Kohal on päästeauto ning koos oma ala asjatundjatega saab katsetada tule kustutamist ja suitsu sisse sukeldumist.

Pühapäeval, vanavanemate päeval on pääs loomaaeda kõigile poole soodsam. Soodustus kehtib ainult loomaaia kassadest ostetud piletitele.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel alustas Tallinna Teede AS kolmapäeval loomaaia teede taastusremondiga, mis kestab oktoobri lõpuni. Tööde esimeses etapis (08.-30.09) on külastamiseks suletud kullimägi. Nõrgema närvikavaga linnud on alalt evakueeritud, teised on varjatud koormakatete taha.

Tuleval nädalal on suletud troopikamaja šimpansite ja krokodillide osa – toimuvad ettevalmistused šimpansite tervisekontrolliks.

Eelnevalt registreerunud lasteaedadelt ja koolidelt võtab loomaaed tänavu loomadele maiuspaladeks vastu 10 tonni kõrvitsaid. Kõrvitsapidu toimub laupäeval, 30. oktoobril.

Esmaspäeval said elevandid Fien ja Draay maiustada esimese kahe loomaaia aiandis paisunud suure kõrvitsaga. Elevant Carl sai väikese, kuid see-eest magusa muskaatkõrvitsa.

Hüäänidele pisteti kaneeliga üle puistatud suvikõrvits pappkarpi. Isasloom kaapis kõrvitsapooliku välja, nuuskis üle ja tõmbas pappkarbi ribadeks, emasloom aga pakutust huvitatud ei olnud.

Sügisese puudepügamise ja aedikukorrastuse käigus pandi kääbusjõehobu Pupale ette suur oksahunnik, millest ta esiotsa mõnuga läbi sööstis ja hiljem kõik maitsvad lehed kinni pistis. Leemurid ja ahvid aga said maiustamiseks õunapuuoksi.

Harikrokodill Vanamehel on alanud õrnuseaeg: ta märgistab oma territooriumi alalõua külgedelt välja sopistunud muskuselõhnalisi näärmeid vastu pindu hõõrudes. Vanamehe kõrval elav emane harikrokodill Lonni aga huvi välja paista ei lase ja mõnuleb kosest pladiseva vee all.

Möödunud pühapäeval sündis järglane maailma väikseimate ahvide kääbusmarmosettide peregruppi.

Ilves Getter on nüüdseks püstitanud Tallinna loomaaia ilveste vanuserekordi. 5. juunil 1999. aastal Tallinna loomaaias sündinud loom on oma 22 eluaasta ja kolme kuuga vanimaks elanud ilves meie loomaaias. Ta veedab rahulikku vanaduspõlve külastajate eest varjatud alal vanas karumajas, sööb korralikult, liigub ringi, ronib ja jõriseb hoiatavalt, kui teda liiga lähedalt uurima minna.

Augusti lõpus suri troopikamajas iidvana tomatkonn. Riia loomaaiast toodud kahepaikne rõõmustas Tallinnas loomaaiakülalisi juba alates 2010. aasta sügisest.

Teisipäeval eutaneeriti üheksa-aastane emane lumeleopard Deli, vaata siia. Varssavi loomaaias sündinud loom elas Tallinnas alates 2014. aasta aprillist ja kasvatas siin üles ka ühe, 2015. aastal sündinud kutsika.

Kaksküürkaamelitel on talvekarv juba selga kasvamas. Nädala teises pooles saabunud mõnus vananaistesuve soojus aga laseb araraunadel ja teistel papagoidel veel õueaedikutes päikesevanne võtta. Ninasarvikud Kibibi ja Kibeta pusklevad aedikusse riputatud suure traktorirehviga, amuuri leopard Darla aga pikutab tüünes suvelõpuõhus mõnusalt oma kuudi katusel.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside