Kolmekümne kuues nädal

Kuigi septembri algus ja õppuritele soodsalt sügiseseks muutunud ilm on vähendanud loomaaia külastatavust märgatavalt, jätkub siin tegevust ja uudistamist veel küll ja küll.

uus dekoratiivtuvi_foto Inari LeimanLaste loomaaeda kolis elama Tallinnast Sitsi tänavalt augusti keskel leitud kaunis valge dekoratiivtuvi. Loodetavasti saab temast paariline laste loomaaias juba aasta otsa tiibu lehvitanud valge-pruunikirjule isasele dekoratiivtuvile, kes kaunitari silmates koheselt kudrutades pulmatantsu keerutama hakkas.

Möödunud reedel sündis poeg noorel jaapani makaagil. Esmapoeginu on tubli ja hoiab oma järeltulijat hoolega.

Linnutiikidel on tibud välja haudunud vabaltelav värvikireva nokaga tait ehk tiigikana. Hakist veidi väiksem lind on Eestis vähearvukas ja lokaalselt levinud, kuulub kaitsealuste liikide III kategooriasse. Loodetavasti saavad praegu veel udusulis pojad, kes ujuma ja sukelduma hakkasid juba päev peale koorumist, rände ajaks lennuvõimelisteks.

Selgus, miks amuuri tiiger Pootsman viimastel päevadel õue minna ei tahtnud – aedikus oleva suure kännu seest avastati pirakas herilasepesa. Kui sügiseselt tüütud herilased kahjutuks tehtud, tundis triibuline hiiglane end taas vabamalt.

Laupäeval alates kella ühest musitseerivad loomaaias 3–15-aastased viiuliõpilased Vanalinna Muusikakooli ansamblist „Võlukeeled“. Lapsed mängivad oma lemmikloomadele nende aedikute ääres neid iseloomustavaid viiulilugusid.

Kooliaasta alguse puhul ootavad Tallinna Loomaaed ja Zoo Seikluspark koolilapsi kogu klassiga oma teadmisi ja füüsilist võimekust proovile panema zookooli töölehti täites ning kõrgustes turnides.

Sigade aafrika katku ohu tõttu ei võta loomaaed tänavu vastu tammetõrusid, pihlakamarju ega muid metsaande. Aiasaadusi ja viljapuude lõikamisel üle jäävaid oksi võetakse vastu.

Registreerumine oktoobris tööd alustavatesse loomaaia huviringidesse on jätkuvalt avatud. Tasub kiirustada, sest osa huviringe on juba õpilastega täitunud.

Septembrikuus läks loomaaed üle lühematele sügishooaja lahtiolekuaegadele.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    -
  • Laste loomaaed
    10-17

*Siseekspositsioonid on ajutiselt suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside