Kolmekümne neljas nädal

Laupäeval, 25. augustil tähistab loomaaed oma 79. sünnipäeva. Päev on täidetud põnevate loodushariduslike tegevustega: tutvustatakse nii loomaaia eksootilisi asukaid kui vabalt elavaid looduslikke liike, õhtul aga on fookuses aasta loom ilves. Lisaks on loomaaiale külla tulnud mitu looduskeskkonnaga seotud vabaühendust, kes kaasavad huvilisi põnevatesse tegevustesse. Toimuvast täpsemalt siin.

Möödunud pühapäeva pärastlõunal laste loomaaeda sattunud loomaaiakülalised tabasid kihnu maalamba Libelle majakese ees murulapil poegimas. Vaatajate harda sosina saatel nägid ilmavalgust kaks tallekest: valge tähni ja kuklaga musta karva utt-tall ning musta-valgekirju jäärake. Laste loomaaia töötajad leidsid neile nagu ka varasematele talledele nimed Eesti väikesaarte nimede loendist: Liisilaid ja Läkumätas.

  

Teisipäeva õhtul sai laste loomaaias näha lambapügamist: oma villakust vabanesid viis jäära, kes tuleval nädalal linnutiikide rohumaadele elama kolivad.

Veel eelmisel nädalal karvaste sarvedega uhkeldanud buhhaara hirvepull on asunud nüüdseks täielikult luustunud sarvi puhtaks nühkima ja seetõttu suleti ta ettevaatuse mõttes plankaia taha.

Pisike hülgepoeg on viimaks täiesti iseseisvalt kala haarama õppinud.

Suve lõppu tajuvad herilased kimbutavad ka loomi: nuubia kaljukitsel ja aksisepullil on koon paistes, ninakaru aga kraapis oma näo pärast sutsaka saamist lausa veriseks ja on nüüd paranemiseni siseruumis.

Neljapäeva õhtul toimus Rebasemäel loomaaednike suvepiknik, kus austati loomaaia kauaaegseid ja tublisid töötajaid. Loomaaia teenetemärgi said piletikontrolör Eha Kalbus ja elevanditalitaja Irina Polištšuk.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside