Kolmekümne neljas nädal

Tänavu tähistab loomaaed oma 80. tegevusaastat. Juubeliaasta kulminatsioon jõuab kätte loomaaia sünnipäeval pühapäeval, 25. augustil ja sellest saavad osa võtta kõik loomaaiakülalised. Sünnipäevapeo programm on pikk ja rikkalik ning täidab päeva lugudega loodusest ja pärimusest. Lisaks loomade ja loodusega seotud põnevatele retkedele, töötubadele, näitustele ning loomaaia sõprade, koostööpartnerite ja keskkonnaorganisatsioonide infopunktidele ja tegevustele saavad loomaaiakülalised osa ka 15. sünnipäeva tähistava Hiiu Folgi kogu päeva kestvatest kontsertidest tuulikuplatsil.

Juubelinädala neljapäeval kogunesid loomaaeda õnnitlema meie head sõbrad ja koostööpartnerid nii Eestist kui üle ilma. Paljude toredate kingituste seas sai loomaaed Riia kolleegidelt kingiks mustade kangursipelgate Polyrhachis dives koloonia, keda edaspidi troopikamajas näha saab.

Reede õhtupoolikul aga said loomaaias kokku nii praegused kui kunagised loomaaednikud, et ühiselt meenutada käidud pikka, kohati käänulist ja konarlikku, aga siiski palju rõõmu pakkuvat teed.

Suve lõpp läheneb pisitasa ja loomad naudivad iga võimalust päikese käes peesitada.

Kaheaastane ninasarvikusälg Kibeta, kes emapiimast veel ära ei ütle, peab aga tasapisi iseseisvuma, mistõttu antakse talle aeg-ajalt võimalus emast eraldi latris viibida. Ja kuigi ema Kibibi on kõrvallatris, nägemis- ja kuuldekaugusel, on Kibeta seni eralduses vastu pidanud vaid kaks tundi ja seejärel häälekalt märku andnud, et nüüd on taas vaja ema turvalist külge enda vastas tunda.

Viimasel ajal hoogsalt sarve teritanud isaninasarvik Kigoma aga sattus nii hoogu, et murdis väikese killukese sarve küljest lahti.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside