Kolmekümne neljas nädal

Tuleva nädala teisipäeval, 25. augustil täitub Tallinna loomaaial 81. tegutsemisaasta ja nagu viimastel aastatel traditsiooniks on saanud, ootame ka tänavu loomaaia sünnipäeval kõiki nii suuri kui väikesi loodus- ja loomahuvilisi loodushariduspäevale. Siin jätkub tegevust hommikul kella üheksast hilisõhtuni välja – vaata päevakava.

Keskpäevast kella kuueni õhtul kutsume avastuspunktidesse jääkarude, ninasarvikute ja elevantide, leopardi, pesukaru ja naaritsa, makaakide, hüljeste ja lõvide ning piisonite, kaamelite ja kulaanide aedikute juures. Loomaaia loodushariduse spetsialistid tutvustavad seal loomaaiaasukaid, soovi korral saab katsuda loomade karva, hambaid, sarvi, uudistada koljusid.

Infopunktis „Nutikad loomaaiad“ ehk SmartZoos antakse nõu, kuidas nutitelefoni või tahvelarvuti abil loomaaia põnevaid avastusradu läbida. Veskimetsa vabaõhu püsinäituse iseseisvaks uudistamiseks aga tasub kaasa haarata vahvate mänguliste tegutsemis- ja nuputamisülesannetega raamatuke-välipäevik „Väike huviraamat peredele. Veskimetsas ja mujal“.

Lisaks on kohal ka palju toredaid koostööpartnereid, saab vaadata põnevaid näitusi ja registreeruda loomaaia looduskooli huviringidesse.

Loomaaia Facebookis aga on käimas virtuaaloksjon kevadel veebiülekannete ajal kunstniku ja naaritsatalitaja Kadri Roosi poolt jäädvustatud loomajoonistustele. Oksjoni tulu läheb loomaaia liigikaitsefondi manuli ja sumatra ninasarviku toetuseks looduses. Neid liike saab iga loomaaiakülaline soovi korral ka piletiostul 1 euroga toetada.

Loodusharidustööd on loomaaias tehtud juba pikka aega – tänavu möödus 40 aastat loomaaia huviringide töö taaskäivitamisest Mäekalda tänava loomaaias 1980. aastal. Aastaid tegutsenud loomasõprade ringidest on nüüdseks välja kasvanud loomaaia looduskool, mis pakub huvilistele võimalust kaasa lüüa mitmes erinevas loodusega seotud huviringis. Loodushariduspäevast osa saama on oodatud ka kõik aegade jooksul loomaaia ringides tegutsenud loodus- ja loomahuvilised.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside