Kolmekümne neljas nädal

Jahe ilm ja äkitselt vähenenud loomaaiakülaliste arv on loomad erksamaks ja uudishimulikumaks muutnud, nii et nad iga aediku ääres peatujat meelsasti oma tähelepanuga austavad. Kõik siseekspositsioonid on nüüd külastamiseks avatud ja vahelduseks õues vettimisele tasub sukelduda lõunamaade loomastiku mitmekesisust uudistama.

Loomaaia sünnipäeval, 25. augustil vapralt vihma trotsinud tõelised pisikesed loomaaiafännid said tasuks võimaluse oma lemmikutega segamatult näost näkku suhelda.

Vaatamata vihmale ja tuulele avati loomaaia sünnipäeval jääkaru majakese kõrval meeleolukate mälestuste ja muusika saatel palavalt armastatud zooloogi Aleksei Turovski nimeline pink. Sündmusele olid kaasa elamas endised ja praegused loomaaednikud ning päevakangelase head sõbrad ja kaasteelised. Loe rohkem siit.

Laste loomaaia 30. tegutsemisaasta auks olid sel päeval avatud ka koduloomade laut ja eluslooduse klass. Laste loomaaia asukad maiustasid pidupäeva puhul põnevalt serveeritud sügisandidega.

Elevandid ja jääkarud said nautida selle suve viimaseid, spetsiaalselt nende jaoks valmistatud jäätiseid.

Õue pandud rohuhunnikut sööma läinud kääbusjõehobu Pupat aga tabas sedavõrd suur üllatus, et ta lausa hüppas hunnikust eemale ja tormas aediku teise otsa. Seda märganud talitaja läks asja uurima ja avastas rohukuhjal istumas suure rohukonna. Konn toimetati turvaliselt tagasi loodusesse, mispeale Pupa söandas uuesti oma toidule läheneda.

Teisipäeval pesti taas puhtaks hallhüljeste bassein, mis nüüd kenasti põhjani läbi paistab ja hüljeste veealuseid tegemisi jälgida võimaldab.

Loomaaednike ja vabatahtlike abiga hõrendati haljastust ja pandi uut lõhnavad puukoort pinnaseks amuuri leopardi aedikusse. Ka lumeleopardi aedik, väikeste kiskjate ekspositsioonid ja elevantide aia ümbrus saavad nädala lõpuks korrastatud.

Neljapäeval jõudsid Hollandist Gaiaparkist Tallinna 12 lagritsat ehk oravhiirt, vahva välimusega unilaste hulka kuuluvat noore roti suurust looma. Tallinna loomaaial on plaanis esmalt omandada lagritsate pidamise ja paljundamise kogemus ja seejärel hakata neid Eesti loodusest tõenäoliselt kadunud närilisi loodusesse tagasi viima. Kõige suuremaks väljakutseks saab olema lagritsatele talveuneks sobilike tingimuste loomine. Kohale jõudnud loomad, viis isast ja seitse emast, pidasid ennast üleval erinevalt: osa olid unised ja tudusid, osa aga väga ärksad ja näitasid oma hüppevõimeid. Nad paigutati elama liigikaitseuuringute keskusesse, eraldi emaste ja isaste gruppidesse.

Esmaspäeval lõppes kõrges vanuses lakkhunt Kingase elutee. Kaunase loomaaias ilmavalgust näinud ja alates 2009. aasta sügisest Tallinna loomaaias elanud 14-aastane loom sai siin isaks kolmele kutsikale, kellest kaks kasvasid ka üles. Brno loomaaeda elama asunud Kingase poeg Karlos sai samuti kolme kutsika isaks. Nende järglased, kokku kaheksa kutsikat, elavad praegu Leningradi, Nikolajevi, Salzburgi ja Moskva loomaaedades.

Teisipäeval lahkus 18-aastane Tallinna loomaaias sündinud buhhaara hirvepull Prints. Vaatamata kõrgele vanusele veel tänavu isaks saanud loom on elu andnud kokku 46 hirvevasikale, kelle järglasi võib kohata Berliinis, Jeruusalemmas, Chomutovis (Tšehhi) ja Miskolcis (Ungari).

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside