Kolmekümne seitsmes nädal

Neljapäeval toodi loomaaeda omapärane sini-must-valge sulestikuga lembelinnuke. Augusti alguses Tallinnast Petrooleumi tänavalt leitud väikese papagoi peremehi leidjal tuvastada ei õnnestunud ja nii kolis linnuke elama loomaaia looduskooli eluslooduse klassi.
  
Teisipäeval aga leidis tee loomaaeda järjekordne noor kanakull, kelle päästeamet Tallinnast Teaduspargi tänavalt üles korjas. Pesapojana rõngastatud lind kosub loomaaias ja pääseb seejärel taas loodusesse.

Möödunud laupäeval sündis poeg ameerika piisonil. Esialgu koos emaga tagaaedikus kosuv vasikas pääseb õige pea karja hulka ja külastajate ette. Ka muskusveiste kari on nüüd jälle koos ja mai alguses sündinud muskusveisetüdruk Kaja tunneb end karjas turvaliselt. Vaata nende tegemisi siit. Pulmaaeg on alanud alpakadel ja lakklammastel.

Teravmokk-ninasarvik Kigomal käisid neljapäeval külas vaderid Royal Grace Ilukliinikust ja tõid pruukosti. Ka sel laupäeval kell 13 kõneldakse ninasarvikutest ja uudistatakse lähemalt nendega tegelemist. Lahendada saab ninasarvikuristsõna.

Kesknädalal asus Tallinna loomaaias 2010. aastal sündinud luitekass teele Tšehhi Brno loomaaeda.

Esmaspäeval läks lahti kuni aasta lõpuni kestev ja peamiselt loomaaia talitajaile mõeldud sisekoolitus, kus käsitletakse teemasid loomaaianduse ajaloost kuni tänapäevaste loomapidamise ja liigikaitselise tegevuse põhimõteteni. Seminari vormis koolitusel tegeldakse loomade heaolu hindamise, käitumise ja elukeskkonna rikastamise, treenimise, sotsialiseerimise, veterinaarprobleemide tuvastamise ja ka külastajate vajaduste ning soovide arvestamisega.

Loomaaed alustab kõrvitsate ja muude aiasaaduste kogumist loomaaialoomadele. Põhjaväravas, Paldiski mnt 145 on olemas ka kogumiskastid. Kõrvitsate loomaaeda toomiseks saab transporti tellida loomaaia kodulehe vahendusel.

Tänavu võtab loomaaed vastu ka tammetõrusid, kuid need peavad olema korjatud kinniselt territooriumilt, kuhu metsloomad ei pääse, ja ei tohi olla hallitanud. Tõrud lähevad loomaaia insektaariumi raagritsikatele pisikeste tammepuukeste kasvatamiseks.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside