Kolmekümne seitsmes nädal

Kolletama kippuvad kaselehed ja tasapisi jahedamaks muutuv ilm ei kahanda loomaaias jalutamise võlu. Linnamelust eemal kostub hästi kõrvu ülelendavate sookurgede kruugutamine, kes kõrgel taevalaotuses keereldes suurtesse parvedesse kogunevad. Sügispäikest nautivad loomaaiaasukadki on pesakondade lahkumineku ja talveks valmistumise tuhinas aktiivsemad ja atraktiivsemad. Jätkuvalt sünnib juurde ka mõni uus loomapoeg: sel kolmapäeval nägi alpakakarjas ilmavalgust rusket karva alpakatüdruk.

Kesknädalal toimunud suurte kaslaste õhtul andis
AS Olerexi esindaja Loomaaia Sõprade Seltsile üle loomaaia uue tiigrioru toetuseks suvel läbi viidud lasteeine kampaaniaga kogutud 12 807 eurot.

Taas algasid kuni detsembrini kestvad loomaaiatöötajate sisekoolitused.

Tänavu 18. ja 19. mail Pärnumaal Lodjal peetud „Vereta Jahi“ tabamuste fotonäituse avamisel RMK peahoones 12. septembril andis loomaaed eripreemia Seppo Parkkineni maakimalase fotole. Vaata „Vereta Jahi“ tabamusi siit.

Igal laupäeval kuni oktoobri lõpuni leiavad aset loomaaialoomade kommenteeritud toitmised: jälgida saab, mida ja kuidas söövad sudaani maasarvikud, pangaasiused ning kotkad ja kakud. Kellaajad ja toitmiskohad on kirjas siin.

Sel laupäeval tulevad maailmakoristuspäeva raames loomaaeda talgutele Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti piirkonna Lions Clubs ESTONIA D-120 liikmed, kes aitavad vedada liiva linnuaedikutesse, peitsivad istepinke, paigaldavad aedikuposte, puhastavad veerenne ja teeservasid ning koristavad ka loomaaia aia tagust ala.

Alates tuleva nädala esmaspäevast suletakse paksunahaliste maja külastajatele siseruumide remondi tõttu. Kuni ehitustööde lõpuni näeb õueaedikutes maja asukatest vaid elevante, ninasarvikuid ja karakale vastavalt sellele, kuidas ilm lubab.

Tuleval neljapäeval, 20. septembril näidatakse loomaaia keskkonnahariduskeskuses Matsalu Loodusfilmide Festivali raames filme jääkaruperest, liblikatest, sisalikest, Kamtšatka karudest ja Serengeti asukate püüetest muutuvas keskkonnas ellu jääda. Täpsemalt siin.

 

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside