Kolmekümne seitsmes nädal

Olgu ilm missugune, loomad on sügiseselt aktiivsed, häälekad ja tegutsemisvalmis.

Läinud laupäeva hommikul, kui oli just lõppemas loomaaia sõprade seltsi varahommikune loomaaiaekskursioon, võtsid õnnekured oma aedikus valjude kruugutuste saatel ette kauni ja kõrgete hüpetega sügistantsu.

Sama päeva õhtupoolikul märgati troopikamaja kaeluspapagoide õuepuuri juurde lennanud võõrast kaeluspapagoid. Loomaaednikud püüdsid eksootilist linnukest puuri meelitada, kuid kahjuks see veel ei õnnestunud.

Peale vabatahtlike tehtud korrastustöid lumeleopardiaedikus lubati ekspositsioonialale alpinaariumis patseerima emane kõrgmägede kaunitar lumeleopard Deli, kes parema meelega näitab end küll vaid videvikus. Isasloom Otto III aga saab nüüd mõnda aega nuuskida emase tegevusjälgi tagumistes aedikutes.

Lisaks vabalt elavatele hallhaigrutele, kes juba ammu julgelt kalastavad loomaaia linnutiikidel, tiirlesid reede hommikul veelinnuala kohal ka kaks lumivalget hõbehaigrut.

Loomaaia hallhülgeperele aga mängiti reede ennelõunal ette lainete loksumise, merelindude ja loivaliste lesila helisid. Loomad kuulasid ja unustasid hetkeks isegi söögi ootamise.

Möödunud laupäeval, 7. septembril sündis moko. Kesknädalal said vaktsiinisüsti rookassid, manul, karakal ja korsakid.

Esmaspäeval läks loomaaiast teele suur laadung loomadega, sihtkohaks Kalvarijos Zoo Leedus. Uue elupaiga leidsid seitse kreeta habekitse, kuus miilut, viis tadžiki markuuri, viis dagestani tuuri ja üks lumekakk.

Ees ootaval nädalavahetusel, 14. ja 15. septembril kell 11–19 on loomaaia ja SA Lutreola heategevuslikud liigikaitset toetavad tooted välja pandud Stockmanni kaubamajas toimuvate kliendipäevade raames avatud pop up poes. Muul ajal on kaunid liigikaitsetooted leitavad veebist https://pood.lutreola.eu/ ja loomaaia meenepoest.

Järgmise nädala reedel ja laupäeval saab loomaaia keskkonnahariduskeskuses tasuta vaadata Matsalu Loodusfilmide Festivali kolme põnevat loodusfilmi. Täpsemalt siin.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside