Kolmekümne seitsmes nädal

Mahe sügis kestab, kuid sekka tuleb ka ilmaüllatusi. Neljapäeval vihisenud tormituul lükkas õhtupoolikuks pikali muskusveiste aedikus kasvanud vana paju ja loomad kogunesid kohe võraga maiustama. Järgmiseks hommikuks oli puu alumine külg lehtedest paljaks nositud.

Suitsupääsukesi vali tuul aga ei kohutanud. Julgustuseks hoogne helisev vidin lihvisid suvel paksunahaliste majja ehitatud pesades koorunud noored pääsud muutliku sügistaeva taustal lennuoskusi, et pikk lõunamaareis turvaliselt ette võtta.

Ninasarvikutüdruk Kibeta on nüüd sarvede teritamise kunsti selgeks saanud ja lihvib oma sarvi ema eeskujul igal võimalusel teravamaks. Kääbusjõehobu Pupa naudib jätkuvalt õuebasseinis unelemist.

Amuuri leopardid vahetati aedikutes ning suures ekspositsioonis on nüüd ettevaatlik ja peiduline Muusi, kellele meeldib loomaaiakülalisi läbi oksavõseriku luurata. Ka linnutiikide aasal ära õitsenud soolikarohupuhmaste vahel jalutav punase mütsikese, terava noka ja terase silmaga sookurg peab sügiseselt harvadel möödujatel hoolega silma peal.

Õhtupoolikul võib kullimäel tabada ilveseid saagiks antud küülikuga mängimas.

Elukeskkonna rikastamise eesmärgil pakuti loomadele idamaist maitseainesegu karrit. Rookassid, kährik ja jääkarud olid asjast väga huvitatud, nuuskisid hoolega ja kõndisid hoogsalt ringi. Ka ilves Rina nuuskis veidi karrit, samas manul Altani ei teinud uuest lõhnast üldse välja. Jääkarudele pakuti ka küüslauku, kuid selle lõhna peale läks noor isakaru Aron päris tigedaks ja nõudis hoopis süüa.

Jaapani makaakidele, marabule ja sudaani maasarvikutele pandi aedikutesse kännud, mille sisse oli uuristatud mitu auku. Ahvidele peideti aukudesse rosinaid, lindudele aga tarakane.

Faasanitele meisterdasid talitajad troopikamajas kasvanud bambuse okstest vahvad onnikesed-varjualused.

Kesknädalal värgiti Dalli lumelammaste sõrgu ja kõigile pandi kõrvamärgised, et neid oleks kergem eristada. Reedel tehti algust ida-sinilammaste sõrgade värkimisega, ka nemad saavad kõrvamärgised.

Neljapäeval sai vaktsiinisüsti karakalipoiss Barak, kes läks ise julgelt fikseerimispuuri. Tubliduse eest anti talle küülik maiustamiseks. Ettevaatlik karakalineiu Barunka aga sisse sööma tulemise ja fikseerimispuuri pugemisega ei kiirusta ning püüdis osava kütina reede hommikul õueaedikusse lennanud noorte varblaste parvest endale ise kõhutäie.

Troopikamaja Veskimetsa poolset sissepääsu ümbritseva luuderohu õiepungad on õige pea valmis puhkema. Majas elavad kuningtamariinipreilid leppisid omavahel ära ja jagavad nüüd taas rahumeelselt oma taimestikurikast eluaset. Külastajate eest varjatud alal aga muundusid pisikesteks konnakesteks Aasiast pärit lendkonlase Theloderma asperum kullesed.

Aianduse ja heakorra osakonnas käivad praktilisel aednikuõppel Tallinna Kopli Ametikooli ja Kadaka Põhikooli õpilased. Neljapäeval kogusid Kopli Ametikooli õppurid elevantidele suure hulga kibuvitsamarju.

Loomaaial käisid taas abiks Swedbanki vabatahtlikud, kes riisusid kokku linnutiikide niitudel niidetud rohu.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside