Kolmekümne seitsmes nädal

Sookureparved lendavad üle loomaaia, hallhaigrud jagavad linnutiikidel maid, pasknäärid ragistavad sarapuupõõsas. Loomaaia sõralised saavad juba maiustada langevate lehtedega.

Tuleval kolmapäeval, 22. septembril peetakse üle ilma rahvusvahelist ninasarvikupäeva, sestap on ka Tallinna loomaaia ninasarvikud sel pärastlõunal kell kolm huviliste vastuvõtuks valmis: näha saab, kuidas nende suurte kabjaliste eest hoolt kantakse. Loomaaia loodushariduse ja liigikaitse spetsialistid aga kõnelevad ninasarvikute ohustatusest ja liigikaitse olulisusest.

Kel argipäeval loomaaeda tulemine ei õnnestu, võib sammud laupäeva, 25. septembri keskpäeval ninasarvikuaediku äärde seada. Ka siis saab näha ninasarvikute eest hoolitsemist ja nende treenimist. Kel tahtmist, saab ninasarvikuid joonistada. Joonistamist juhendab Vanalinna Hariduskolleegiumi kunstikooli joonistamise õpetaja Margot Kask.

Sügiseks valmistudes elavad jääkarud nüüd eraldi: Friida müttab suuremas aedikus, Rasputin aga väiksemas. Mõlemad armastavad jätkuvalt basseinis kümmelda. Läinud laupäeva viimast vananaistesuve soojust ja külastajate rohkust kasutades hullas Raspi vees lausa mõnuga.

Korraks tagasi tulnud suvesoe tõi õueaedikusse pikalt patseerima ja soolestiku puhastamiseks rohuliblesid ampsama ka eaka, kuid sellele vaatamata suhtlemisalti ja mängulise emalõvi Tori.

Samuti näitab end hästi irbis Otto III, kes elab alpinaariumi suures lumeleopardiekspositsioonis nüüd üksinda.

Öökaamerad loomaaias aga paljastavad loomaaiaasukate põnevat ööelu ja mängukäitumist.

Läbi viidi väikeste kaslaste ja korsakite iga-aastane vaktsineerimine. Julgelt fikseerimispuuri sisenenud karakal Barakil on süst käes ja vaba voli õueaedikus patseerida. Karakal Barunka aga kogub veel julgust.

Aasta ja nelja kuu vanune valge kaamelipoiss eraldati igaks juhuks emast ja teistest emaskaamelitest kõrvalaedikusse.

Läinud nädala teisipäeval saadeti Helsingisse Korkeasaari loomaaia vastrenoveeritud naaritsaaedikusse kaks aastast naaritsat (Mask ja Mileedi) Tallinna loomaaia liigikaitseuuringute keskusest. Loodetavasti on noorel paaril tuleval aastal ka pojaõnne.

Riia loomaaiast jõudsid kesknädalal Tallinna argentina sarvikkärnkonnad ja kaks värvivarianti (looduslikku morfi) Lõuna-Ameerika kirevaid puukonni: Dendrobates tinctorius ’Cobalt’ ja Dendrobates tinctorius ’Alanis’. Õhtupoolikul saabusid Soomest Tropicario troopikamajast kaks noorukest Brasiilia vikerboad ning Rootsist Nordens Arkist pärit nelja aastane buhhaara uriaali jäär Joca. Kõik loomad on esialgu karantiinis.

Laupäeval, 18. septembril osalevad laste loomaaia lemmikud ja eksootilised loomad näituse „Linnaloom“ teemapäeval Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi vanas suurtükitornis. Loe lähemalt siit või vaata Facebooki postitust.

Tuleva nädala teisipäeval ja kolmapäeval näeb loomaaias Matsalu loodusfilmide festivali (MAFF) filme, täpsemalt siin. Neljapäeva, 23. septembri õhtupoolikul aga võtab loomaaed osa Teadlaste Öö festivalist (TÖF), loomaaia programm siin.

Oktoobris alustavates loomaaia looduskooli huviringides on veel vabu kohti.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside