Kolmekümne teine nädal

Tuleval esmaspäeval, 12. augustil on üle maailma tähelepanu keskpunktis tänapäeva suurimad maismaaimetajad elevandid, tähistatakse elevantide päeva. Sündmusest võtab osa ka Tallinna loomaaed: kell 13.15–14.00 pääseb erandkorras (esmaspäev!) paksunahaliste majja, kus saab näha, kuidas elevandiemandad Fien ja Draay dušši ja pruukosti võtavad. Kell 14 aga saab õueaedikus oma eine kätte elevandipull Carl. Kõiki tegevusi kommenteerib loomaaia töötaja.

Sel esmaspäeval sai elevandipull Carl endale uue mänguasja. Selleks on 2017. aastal EKA suvekooli tudengite poolt ehitatud „jonnipunn“, mille emased elevandid omal ajal katki mängisid, loomaaednikud nüüd ära parandasid, armsasti joonistatud elevantidega kaunistasid ja kõvasti ketiga müüri külge kinnitasid, et elevandipull oma viskejõudu proovima ei hakkaks.

Järgmise nädala klassikakolmapäeva kontsert toimub elevanditornis. Sel õhtupoolikul lubatakse elevandid aedikusse kauemaks jalutama ning saab näha-kuulda, mida londikandjad klarnetihelidest arvavad.

Igal kolmapäeval ja reedel toimub elevantide ja ilveste käitumise ning elukeskkonna rikastamine ja toitmine.

Läinud pühapäeval sündis aksishirve  vasikas, esmaspäeval nägi ilmavalgust ameerika piisoni pullike, teisipäeval ida-sinilamba tall. Pisikesed kollavööt-puukonnad troopikamajas aga hakkasid laulma.

Habekotkaste aianurgas uuendati punaka savi lombikest. Nüüd saavad linnud taas oma heledad kaela- ja rinnasuled uhkesti roosakaks sopsutada.

Alpinaariumis tadžiki markuuride aedikus näeb kepsutamas vaid emasloomi ja tallesid. Kõik isasloomad on ülemäärase sigimise vältimiseks karjast eraldatud.

Swedbank’i vabatahtlikud loomaaiaabilised meisterdasid loomadele pajupalle, loomaaia sõprade seltsi liikmed aitasid korrastada paksunahaliste maja tagust ala ja paigaldasid piiret alpinaariumis.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside