Kolmekümne teine nädal

Loomaaias toimub loodusfestival. Reede varahommikul sai neli gruppi vapraid varajasi ärkajaid veeta hommikutunnid loomaaiaasukate seltsis, uudistada loomade salajasi ärkamisrituaale ja samas pakkuda neile oma kohaloluga tavapäratul ajal ka veidi põnevust. Laupäeval kell 15 minnakse külla loomaaia usinatele meemesilastele – Tallinna Mesinike Seltsi mesinikud tutvustavad loomaaia mesilat. Kell 18 näitavad Improteater Impeeriumi näitlejad Tarvo Krall ja Erki Aule laste loomaaia karjamaal, kuidas nad loomajämmiga hakkama saavad ning peale seda saab osa võtta loomaaednike juhitud õhtustest ekskursioonidest.

Kuid loomaaias on igal ajal huvitav. Siin võib tabada ilveseid õrnutsemas, gauripulli mõuramas ja pusklemas, metsseaemandat mudaloigus asjatamas, elevante kose all sulistamas. Saab näha, mis nägu on mudamaski teinud alpaka või kuidas jõesiga püüab rõnga sisse tehtud aukudest maitsvaid toidupalukesi välja pudistada. Peitusemeister manul aga vudib kiiresti üle lageda aediku ja tardub poole sammu pealt paigale. Peab vaatajat hoolega silmas, aga ei liiguta ja ootab, et vaataja alla annaks ning lahkuks või vähemalt kõrvale vaataks.

Kui vihmasabin varju alla tõttama sunnib, siis võib tulla uudistama paksunahaliste maja roomajate ekspositsiooni. Siin saab kaasa elada rohepüütoni kestumisele, püüda vahet teha ida-liivaboa pea ja saba vahel või avastada kui võimatult sõlme ümber palkide on ennast vedanud veemadu kollane anakonda.

Ninasarvik Kibeta jääb veel mõneks ajaks Tallinna. Tema viimine uude koju Inglismaale Twycrossi loomaaeda lükkub edasi, kuna sealses loomaaias on eriolukorra tõttu tekkinud raske majanduslik olukord ja uusi loomi praegu juurde ei võeta. Twycrossi loomaaed loodab Kibeta kevadel vastu võtta. Nende saadetud ja õue paigutatud transpordikast viidi ära ning ninasarvikud saavad nüüd jälle jalutada oma tavapärastes aedikutes.

Neljapäeval veetsid meie kolm aafrika savannielevanti taas pika päeva kolmekesi koos. Samal päeval käisid loomaaial abiks tublid Swedbanki vabatahtlikud, kes sisustasid laste loomaaia küülikute aedikuid rohumätastega.

Tuleval kolmapäeval, 12. augustil tähistatakse maailma elevantide päeva. Loomaaednike jutud algusega kell 13 keskenduvad sel päeval elevantidele, aga juttu tehakse ka ninasarvikutest. Õhtul on loomaaed klassikakolmapäeva päralt.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside