Kolmekümne teine nädal

12. august on rahvusvaheline elevandipäev ja nii olid ka Tallinna loomaaias sel neljapäeval tähelepanu keskmes meie kolm elevanti. Londilised said pusida suurte pappkastidega ning näitasid oma palli- ja pillimängu oskust.

Eesti looduse päeval, laupäeval, 14. augustil aga ootab loomaaed huvilisi metsaretkele Veskimetsa, uudistama Eestis üsna haruldast laialehiste puudega kaua looduslikuna püsinud metsakooslust, millele on omistatud vääriselupaiga austav tiitel.

Teisipäeval pandi pidulikult nurgakivi tasapisi kerkivale Tallinna loomaaia Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoonele.

Kahel päeval toimus linnalaager „Hoia, keda armastad!“, kus kõneldi lastele ohustatud loomaliikidest ning loomaaedade osast nende kaitsel, hoidmisel ja loodusesse tagasi viimisel.

Muusika- ja loomasõprade rõõmuks leidis kolmapäeva õhtul aset esimene kolmest augustikuu klassikakolmapäevast.

Koroona leviku tõkestamise piirangute tõttu on loomaaia siseekspositsioonid avatud külastajatele ainult sel reedel, laupäeval ja pühapäeval. Külastajate arvu majades kontrollivad õpilasmalevlased. Loomaaia õueala on avatud kõikidele külastajatele.

Eesti 2021. aasta loom on rott ja nüüd jõudis Eestis haruldaseks jäänud kodurott – mitte kodus peetav lemmikloom, vaid Indo-Malai päritolu ja Eestis juba 13. sajandil tegutsenud kahjur – ka loomaaia ekspositsiooni. Paksunahaliste maja ööekspositsioonis on hea õnne korral võimalik näha kaht Lõuna-Eestist tabatud väga peidulist kodurotti.

Troopikamaja ööekspositsioonis aga tasub tähele panna läbi punase pimeduse hääletult liikuvaid ülimalt paindlikke kinkažuusid. Samas kõrval saab kaasa elada rohelise kiiverbasiliski kestumisele.

Kagu-Aasias hea õnne ja viljakuse sümboli staatuses tokeed klammerduvad terraariumiseinale või peesitavad oksal. Hiina alligaator jahib aeg-ajalt saaki tema jaoks mõnusalt sogases basseinivees.

Prževalski hobune rõõmustab, et karjamaa rohetab jälle, ja laseb rohulibledel hea maitsta. Vööt- ja habekakud kullimäel näevad naljakalt räsitud välja – neil on käsil sulgimine.

Otsekui putukariigile tähelepanu tõmbamiseks võib nüüd asfaldil roomamas kohata tubli sõrmejämedust pajumailase röövikut, kes otsib kohta nukkumiseks.

Keskkonnahariduskeskuse ees saab uudistada Ameerika saatkonna poolt vahendatud välinäitust „Tolmeldajate aed“, mis on loodud Smithsoni aedade ja USA Riikliku Loodusmuuseumi ühisprojektina.

Tuleva nädala kolmapäeval avatakse keskkonnahariduskeskuse fuajees loomaaia loodushariduse spetsialistide poolt koostatud vahva ja infoküllane putukanäitus „Väikeste elukate elutähtsad ametid“, kus saab uudistada ka elusaid putukaid. Näituse on kujundanud Motor OÜ ja valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute keskus.

Ettevõte Akvaariumi Ehitus OÜ kinkis loomaaiale hulgaliselt mereekspositsiooni tehnikat ja lisaks ka ühe suure merikirurgi.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside