Kolmekümne teine nädal

Sel laupäeval tähistatakse Tallinna loomaaias rahvusvahelist elevandipäeva.
aafrika savannielevandid Draay, Carl ja Fien_foto Inari Leiman
Sel puhul saavad kõik kolm loomaaia aafrika savannielevanti Draay, Carl ja Fien keskpäeval õueaedikutesse mängimiseks loomaaiasõprade poolt meisterdatud kolm hiigelsuurt jalgpalli. Elevandimajas on vitriini vaatamiseks välja pandud elevantide hambaid, sabajõhve ja muudki põnevat. Ekraanil näidatakse filmi elevantide talitamisest ja dressuurist Tallinna loomaaias 20 aastat tagasi.

Kell kaks päeval aga jõuab loomaaeda rahvusvaheline väntorelifestival „FinEst 2015“. Loomaaia pargikontsertidel  saab uudistada vahvaid leierkastimehi ja kuulata imelist mehhaanilist muusikat.

Kolmel augustikuu esimesel kolmapäevaõhtul ootab loomaaed koos Pille Lille Muusikute Fondi ja Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga kõiki muusika- ja loomahuvilisi klassikakolmapäevadele nautima muusikat koos looduse- ja loomahäältega. Sündmustest täpsemalt loomaaia kodulehel ja Facebookis.

Viimasel juulipäeval munesid esimese muna argusfaasanid. Esimesel augustipäeval aga sündisid valgesaba-okassiga ja buhhaara hirve vasikas. Linnutiikidele lasti inkubaatoris koorunud ja veelinnumajas üles kasvanud kolm noort randhane ja üks stepihani.

Esmaspäeval maandus linnutiikidele kurnatud kormoran. Ta püüti kinni, puhastati kaanidest ja jäeti mõneks ajaks kosuma veelinnumajja. Neljapäeval toodi loomaaeda Lasnamäe tagant haljasalalt leitud järjekordne jänesepoeg, keda emajänes nüüd asjatult otsima jääb.

Vööthüäänid tõmbasid lõhki nende aedikusse uudistama roninud noore rebase.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside