Kolmekümne üheksas nädal

Sügiseselt ümaraid vorme võtma hakanud jääkarud Friida ja Aron lustivad veel rõõmsalt vees. Isakaru Nord aga eelistab juba pikutada ja energiat kokku hoida.

Õuepuuridest kolisid siseekspositsiooni troopikamaja araraunad ja kõik küünisahvid. Ka šimpansid tõenäoliselt enam õue tulema ei soostu. Vaid kaeluspapagoid ja luitekassid saavad veel karget õhku nautida.

Remondis olevast paksunahaliste majast toodi troopikamajja pruun-harjasvöölane, kes jagab nüüd ekspositsiooni valgetups-marmosettidega. Imposantne kaguaasia ronikala ehk guraami aga võeti ekspositsioonist ära, kuna ta hakkas akvaariumikaaslasi pangaasiusi ja punauim-lamepeasägasid hammustama.

Nädala sees möllanud marutuul lükkas viltu kureaedikus kasvanud suure pärna. Aedik, linnud ega vaateplatvorm kannatada ei saanud. Arboristid võtsid juuremädaniku tõttu pooleks läinud puu maha.

Tuulehood ei hoidnud tagasi Teadlaste Ööl loomaaeda kogunenud huvilisi, kes pakkusid loomadele uudistamisrõõmu sügisõhtuses loomaaias ja said osa huvitavatest ettekannetest teaduskohvikus. Vaata galeriid.

Euroopa naaritsa ida ja lääne asurkonna paljundusprogrammide edukas koostöö jätkub: neljapäeval sõitsid Toledos asuvasse paljunduskeskusesse Eesti-Hispaania segapaaridel suve hakul loomaaia liigikaitse uuringute laboris sündinud kaks noort naaritsat. Loe täpsemalt siit.

Möödunud nädalavahetusel lõppenud Matsalu Loodusfilmide Festivalil andis loomaaed eriauhinna USA režissööri Kelly Bakose filmile Orvukari / A Herd Of Orphans, mis jutustab vandliküttide süül Sambias orvuks jäänud elevandipoegade üleskasvatamisest ja noortele elevantidele teise võimaluse andmisest. Tänavu auhinnatud loodusfilmide kogu nimekirja näeb siin.

Kuni septembri lõpuni saab osaleda loomaaia sügiskampaanias. Laupäeviti aga tasub tulla vaatama sudaani maasarvikute, pangaasiuste ning kotkaste ja kakkude toitmist.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside