Kolmekümne üheksas nädal

Teisipäeval alanud sügis tõi tagasi suvesoojuse ja päikese ning lasi lendlema lapsu- ja koerliblikad. Ka loomaaiakülaliste hulk on ilusa ilmaga taas kasvanud.

Šimpansid saavad nüüd jälle õueaedikus unelemist nautida. Valgekured tervitavad möödakäijaid valjude kahehäälsete kruugutustega. Amuuri leopard Muusi luusib keskpäeval aktiivselt ekspositsiooniaedikus ja ootab süüa.

Miilupullid on alustanud sarvede maha ajamisega. Buhhaara hirvede karjas aga on märgatud vaikselt süvenevat õrnutsemist ja vastastikust nakitsemist.

Mõnel hommikupoolikul võib linnutiigil tabada käharpelikani hoogsalt ringiratast ujumas ja kala püüdmas.

Loomaaiaelu põnevamaks tegemiseks lasti šimpansitel kuulata hundiulgu. Betty oma tundeid välja ei näidanud ja jäi ükskõikseks, kuid Quincy haaras kahe käega peast kinni. Vööthüäänid kuulasid tähnikhüäänide kõkutamist ettevaatliku huviga. Maasarvikute ja marabu ees aga esines muusikapalaga kõrvu ja käppi liigutav sinine mängujänes.

Kesknädalal lagedaks trimmerdatud lumeleopardiaedikus aitasid rohu kokku riisuda Swedbanki vabatahtlikud. Uuenenud elupaigas toimetab nüüd emane irbis Deli.

Tasapisi vuravad loomaaeda kõrvitsakoormad. Osa suurtest erksavärvilistest viljadest rändavad  loomade toidulauale, enamik jääb siiski ootama kõrvitsapäeva.

Paksunahaliste majja augustis välja pandud jeemeni kameeleon viidi tagasi troopikamaja tagaruumi vanaduspuhkusele. Eakale loomale põhjustas elukoha vahetus ja külastajate tähelepanu liiga suurt stressi. Ekspositsiooni on plaanis tuua noored kameeleonid.

Laste loomaaias oli läinud pühapäev parajalt tegus – võeti ette sügisene lambapügamine. Esmalt loovutasid oma suvega kohevaks kasvanud villa kihnu maalamba jäärad, seejärel uted.

Samal päeval läks veelinnutiikidel rebasele üles seatud eluspüügilõksu juba teine emane mäger. Ta kaalus 8,3 kilo ja viidi samuti loodusesse.

Pühapäeval loomaaias perepäeva pidanud veebipõhise äritarkvara ettevõte Directo OÜ kogus koos klientidega 1500 eurot tiigrioru rajamise toetuseks. Aitäh!

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside