Kolmekümne üheksas nädal

Idamaade kalendri tänavuse aasta looma härja auks avatakse laupäeval, 2. oktoobril kell 14 loomaaia skulptuuride väljakul skulptor Tauno Kangro järjekordne pronksi valatud loomakuju. Võimsate sarvedega veis seisab nüüd ansamblis roti, koera, kuke ja seaga. Sündmuse auks pääseb loomaaeda poole hinnaga ning saab tasuta osa võtta ekskursioonidest, putukatunnist näitusel ja aardejahist. Sündmus toimub koostöös Tallinna Kultuuri- ja Spordiametiga, täpne kava siin ja Facebookis.

Sündmuse puhul tasub loomaaias üles leida kõik võimsad veislased: pürjad, piisonid, gaurid, jakid, aga ka nende vähemad, kuid samuti tähelepanuväärsed sugulased kitslased: muskusveised, takiinid, kaljukitsed ning mägilambad.

Kõrvitsakoormad vuravad logistikaettevõtte Omniva abiga loomaaeda üle Eesti ning loomaaiaasukad saavad juba suurte erksavärviliste sügisviljadega maiustada või nendega ka lihtsalt mürada.

Mõnusat toidulaua täiendust toob sügis kõikjale: guanakod ja muud rohusööjad ahmavad isukalt langenud lehekesi. Suhtlemisaldis jõesiga Pamelo on värske porganditüki eest alati treeninguks valmis. Jääkaru Friida ei ütle ära punnpõsksest õunast. Ka troopikamajas punase soojenduslambi all pikutada armastav harilik leeguan, Ameerika üks kogukamaid sisalikke, naudib kohalikke värskeid sügisande.

Kängurupoeg Aplik käib talitajate valvsa pilgu all suures känguruaedikus suhtlemas ülejäänud kolme täiskasvanud Bennetti känguruga.

Amuuri leopardid Muusi ja Alexei vahetati aedikutes ja nüüd toimetab rahva ees taas isasloom.

Swedbanki vabatahtlikud aitasid neljapäeval jääkaru Friida aediku kivikangru suuri pragusid killustikuga täita. Kui töö valmis ja inimesed aedikust läinud, nuuskis Friida äärmise põhjalikkusega üle kogu ala, Raspi aga marssis oma aedikupoolel ja hoidis Friida tegemistel hoolega silma peal.

Loomaaia suurim ja vanim emane kollane anakonda, kes elab paksunahaliste majas juba üle 30 aasta, koliti avarast kolmnurksest ekspositsioonist nurgapealsesse elupaika, sest ekspositsiooni põrand vajab remonti.

Esmaspäeval alanud paksunahaliste maja esise tee taastusremondi masinamüra pani õueaedikus patseerinud kääbusjõehobu Pupa rahulolematult jooksma ja perutama. Liikumine tuleb aga alati kasuks, sest pikutamise aega on loomaaialoomadel mõnikord liigagi palju.

Teede remondi tõttu loomaaias on kuni 9. oktoobrini suletud ligipääs kullimäele, samuti ei saa sel ajavahemikul külastada paksunahaliste maja, kuid elevante ja ninasarvikuid õueaedikutes näeb küll.

Läinud laupäeval saadeti loomaaia liigikaitseuuringute keskusest Riia loomaaeda kaks euroopa naaritsat: kaheaastane emane Frau ja aastane isane Volks.

Jalgpalliklubi FC Flora kinkis loomaaiale 28 treeningutel kulunud jalgpalli, mida saab anda loomadele mängimiseks või kasutada muul moel loomaaiaasukate käitumise rikastamiseks. Suur aitäh!

Oktoobrikuus on loomaaia kassad avatud iga päev 9–17, siseekspositsioonid 10–18. Laste loomaaia kitseaedik on avatud 10–17, laut keskkonnahariduskeskuses suletakse kell 18. Esmaspäeviti on siseekspositsioonid suletud. Piletihinnad on juba talviselt soodsad.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside