Kolmekümne üheksas nädal

Esimene sügisenädal värvis kased tähniliseks, kuid laseb mõnusal vananaistesuve soojusel veel kesta. Loomaaia veelinnutiikidel on sagedasteks külalisteks vabaltelavad hallhaigrud, pühapäeval üle loomaaia lennanud sookureparv aga huilgas vastamisi paiksete kurgedega.

Loomaaia metsatukka juba mõned aastad pesapaigana kasutanud ja möödunud aastal koguni neli tibu välja haudunud kanakullid teevad loomaaias tänuväärset tööd. Möödunudsügisesed kanakulli pesa ja pesaümbruse uuringud näitasid, et saagiks oli püütud võrdselt nii naerukajakaid, kodutuvisid kui sinikael-parte, lisaks muid üksikuid kodumaiseid saakloomi. Ühegi eksoodi jäänuseid ei tuvastatud. Ka loomaaednikud märkasid möödunud nädalal, kuidas kanakull lennult varese kinni haaras ja teda siis maapinnal klohmima asus.
kanakulli munad_foto aarne Tuule kanakulli tibu suurelt_foto Aarne Tuule kanakullitibu pesal_foto Aarne Tuule kanakullitibu rõngastega_foto Aarne Tuule
Kanakulli pesas tänavu üles kasvanud üksainus, tavalisest kuu aega hiljem koorunud kullipoeg sai rõnga jalga
25. juunil. Kanakullidest Tallinnas leiad lisalugemist siit ja vaatamist siit.

Möödunud laupäeval toodi Tallinnast Kolde puiesteelt loomaaeda vareste rünnaku kätte jäänud värbkakk. Nädala loomaaias kosunud, sai ta reedel jala ümber rõnga ja pääseb laupäeval linnast väljas tagasi loodusesse. Nii hästi ei lähe aga nädalal algul toodud pead viltu hoidval karvasjalgkakul, kes viiakse Tartusse doktor Madis Leivitsa juurde terviseuuringutele. Teisipäeval Tartumaalt toodud noor must-toonekurg, kes pole veel valmis talvitumisaladele lendamiseks, kosub loomaaia arstimajas.

Suleke soo määramiseks võeti tänavustelt kotka- (kalju- ja stepikotkad), pelikani- ja vöötkakupoegadelt.
Reedel vaktsineeriti teistkordselt karakalipoeg Narok, kuid tema õueaedikusse jalutama pääsemiseni läheb veel veidi aega.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside