Kolmekümne viies nädal

Augusti lõpp oli loomaaednikele tegus ja loomahuvilistele sündmusterohke.

Esmaspäeval munes argusfaasan. Samal päeval koliti viis kihnu maalamba jäära linnutiikide niidule muru ja põõsaid pügama. Teisipäeval algas kullimäe ilveste ekspositsiooni remont, mistõttu külastajad alates järgmisest nädalast ilvest ajutiselt ei näe. Neljapäeval saadeti paljundusprogrammi raames lennukiga Novosibirski loomaaeda isane pintšetamariin.

Reede keskpäeval toodi loomaaeda saarmapoeg, kelle ema Häädemeestel õnnetult autorataste all otsa oli saanud. Poeg on küll pisem kui eelmised, kuu aega tagasi Raplamaalt toodud saarmapojad, kuid hakkas kohe isukalt pakutud särjetükke sööma. Külastajatele teda ei eksponeerita, sest suureks sirgunult läheb ta tagasi loodusesse.

Flamingodel ja mägikurel kontrolliti üle tiivasulgede pikkus, viimasel vajas see äralendamise vältimiseks veidi korrigeerimist. Sõralistel värgiti sõrgu, Dalli lumelambad andsid verd analüüsideks.

Maaülikooli eksootiliste loomade veterinaar vaatas üle troopikamajas elava habeagaami ja paksunahaliste maja paistes kurgualusega kollase anakonda. Mõlemalt võeti uuringuteks proove. Ühtlasi kontrollis ta ka laste loomaaia küülikute hambumust.

Laupäeval võetakse loomaaia kolme ninasarviku ninast DNA-proov, et saata see Inglismaale: Manchesteri ülikoolil ja Chesteri loomaaial on käsil ühisprojekt, mille käigus tehakse kindlaks kõigi teravmokk-ninasarvikute genotüüp, kes kuuluvad Ohustatud Liikide Euroopa Programmi (EEP).

Teisipäeval-kolmapäeval algklasside õpilastele läbi viidud linnalaager keskendus ilvesele ja muudele kaslastele. Lapsed meisterdasid neile käitumise rikastamiseks pajupalle, peitsid pappkarpidesse lamba- ja küülikupissi ning pabulatega määrdunud heina ja täitsid tennisepallid erinevate lõhnaainetega. Võpsikus peeti raadiosaatjaga jahti ilvesekostüümis loomaaiatöötajale, kes tabamise järel „uinutati“ ja korralikult üle mõõdeti.

Augusti viimasel nädalal leidsid aset viimased kaks „Loodus meie tagahoovis“ õpperetke: kolmapäeva pealelõunal uurisid huvilised õistaimi, mis loomaaias kasvavad, neljapäeva õhtupoolikul aga püüti tabada loomaaias lendavaid nahkhiiri.

Neljapäeval käisid loomaaia loodushariduse osakonna töötajad õppereisil Pärnus. Kogemusi vahetati Pernova hariduskeskuse loodusmaja ja planetaariumi spetsialistidega, tutvuti Minizoo roomajate ja muude elukate ekspositsiooniga ning uudistati ka Pärnumaal Jaanis asuvat liblikamaja.

Neljapäeval ja reedel olid loomaaias tööl vabatahtlikud Swedbankist. Nad korrastasid lumeleopardi ja amuuri leopardi ekspositsioone, tassisid liiva faasanite aedikutesse ja kääbuskanade talvemajja.

Loomaaia sünnipäeval möödunud laupäeval käis loomi uudistamas üle 12 000 külalise.
Augusti viimasel pühapäeval lõpetas hooaja Zoo Seikluspark.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside