Kolmekümne viies nädal

Hommikuti kaiguvad üle loomaaia sookure suvelõpu kruugutused. Aegajalt kostab isalõvi võimsaid möirgeid. Vaiksemalt on kuulda emaleopard Darla innaaja saagivaid möiratusi, millele isaleopard Alexei oma aedikust vastu hõikab.

Loomaaia sünnipäeval, 25. augustil jäi loomaaiakülaliste arv napilt alla 11 tuhande. Lisaks loomade uudistamisele ja põnevatele ning harivatele tegevustele (vaata galeriid) sai vanas ja nüüdseks peaaegu tühjaks jäänud karumajas tutvuda loomaaianduse ja Tallinna loomaaia ajalugu ning tulevikuväljavaateid kajastava väljapanekuga. Võimalus pääseda kunagistesse loomapidamisruumidesse ja pugeda jääkaru pesakasti, kus on teiste seas ilmale tulnud ka jääkarupoiss Aron, vaimustas paljusid. Näitus vanas karumajas on avatud ka septembris.

Teisipäeval ja kolmapäeval väisas loomaaeda ETV saate „Osoon“ võttegrupp – salvestati erisaadet 80-aastasest Tallinna loomaaiast. Saade läheb eetrisse 9. septembril.

Möödunud talve lõpu lumisel teel jäljereaga loomaaednikele vahele jäänud mäger, keda suve algul koos kaaslasega loomaaia metsaaladel tegutsemas nähti ja rajakaameraga ka üles võeti, laiendab oma valdusi ja alustas loomaaia juubelile eelneval nädalal kaevetöid euroopa piisonite ehk pürgade aedikus. Uruava, mida igal ööl tiba suuremaks ja sügavamaks õgvendatakse, asub pürjaaediku keskpaigas ja avaneb loomaaia külastustee poole nii, et huvilistel on võimalus uruavast ka sisse piiluda. Lootust uruomanikke kohata päevasel ajal siiski ei ole.

Mägrauru rajakaamera ülesvõtted: pildile on jäänud teisigi metsaelukaid ja aedikuasukad.

Euroopa piisonitele  pakub uruava ja selle ümbrus põnevaid lõhnaelamusi.

Primaatidele pühendatud linnalaagris „Ahvivaimustus“ meisterdasid lapsed muu vahva ja mängulise tegevuse kõrval vaaridele ehk kirileemuritele ning pintše- ja kuningtamariinidele põnevaid elukeskkonna rikastamise vahendeid ja mänguasju. Jaapani makaaginoorukid aga oskavad endale ise käepärastest vahenditest meelelahutust tekitada.

Sel nädalavahetusel on loomaaial vabatahtlikena abiks Sutherland Global Services OÜ töötajad, kes vahetavad välja troopikamaja puukoorepinnase (NB! Laupäeval tööde ajal on troopikamaja krokodillide osa külastajatele suletud), veavad liiva kullimäele, kaevavad miilude karjamaal ohakaid välja ning koristavad sõraliste maja aedikutest kive.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside