Kolmekümne viies nädal

Loomaaias pidasid sel nädalal pidu nii loomad kui inimesed. Teisipäeva, loomaaia 81. sünnipäeva hommikul tõmbas jääkaru Aron ninaga õhku, haigutas ja oli külaliste vastuvõtuks valmis.

Loomaaiaasukatele pakkusid põnevat tegevust Eesti Lasterikaste Perede poolt meisterdatud vahvad ja fantaasiarikkad papiloomad, mida talitajad täiendasid omalt poolt maitsvate hõrgutistega. Nii tabas manul pappkarbist tehtud hiire seest ehtsa roti, ka rookassi papptorbikust hüppas välja noor rott. Surikaadid ja küünisahvid ajasid taga prussakaid ja jahuusse, pesukarude snäkkideks olid seekord kuivatatud puuviljad.

Loomaaia loodushariduse spetsialistid jagasid avastuspunktides teadmisi loomade ja nende elu kohta nii looduses kui tehistingimustes. Toredaid tegevusi loomaaiakülalistele aitasid läbi viia Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Põllumajandusamet, Maksu- ja Tolliamet, Päästeamet, Tikkurila AS, Eesti Jahimeeste Selts ja Tallinna Lastehaigla Toetusfond.

Vööthüäänid tassisid, järasid ja peitsid neile uudistamiseks antud miilude sarvi. Jääkarud maiustasid juurvilja- ja lihajäätistega ning mööbeldasid plastkonteineritega. Kõhu täis vitsutanud pesukaru viskas oksaharule pikutama. Hallhüljes Lielu aga sättis end madalasse vette mugavalt istuma ja jälgis mõtlikult sünnipäevamelu.

Nagu ikka olid pidusöögist osa saamas ka kontvõõrad. Noor hõbekajakas ja hallvaresed püüdsid kordamööda jääkaru toidulaualt üle jäänud naharibalat ära sikutada. Ninasarvikuaediku ees pingi all aga vudis ringi juttselg-hiir ja maiustas häbenemata asfaldile pudisenud saiapuruga.

Päeva lõpus tegid emaelevandid Fien ja Draay kõigile suure kingituse ja näitasid, kuidas nad vees möllavad ning sinisaviaugus ja turbas püherdavad.

Õhtupoolikul aga leidsid külastajad loomaaias uitamas ühe vuti, kes oli mingil kombel suutnud vältida leopardi hamba alla sattumist. Nüüd elab kange linnuke laste loomaaias.

Rebasemäel said kokku loomaaia loodusharidustöö nelja aastakümmet meenutama tulnud endised ja praegused ringijuhid ning ringides tegutsenud huvilised.

Pikk ja tegevusrohke päev lõppes nahkhiireõhtu ja -retkega ööpimedas loomaaias. Vaata sünnipäevagaleriid siit.

Esmaspäeval sündisid troopikamajas kaksikud maailma väikseima ahvi kääbusmarmoseti peregruppi. Samal päeval läks linnutiikidel rebase püüdmiseks välja pandud kastlõksu mäger. Tegu oli heas toitumuses kaheksa kilo kaalunud emasloomaga. Ta viidi tagasi loodusesse.

Kaks kuningtamariinitüdrukut läksid omavahel kiskuma ja pandi mõneks ajaks eraldi rahunema. Ka pintšetamariinide peregrupis toimus suhete klaarimine, üks loom tõrjuti grupist välja ja nüüd peab ta kuni uute kaaslaste leidmiseni üksi elama.

Augusti alguses Riia loomaaiast Tallinna saabunud tulipart ja emane hahk, kes on nüüdseks veterinaaride juures karantiini läbinud, toodi veelinnutiikidele ja tutvustati liigikaaslastele.

Troopikamajas elava hiina alligaatori basseini lasti ujuma Kagu-Aasia ronikala guraami. Peamiselt limustest ja vähikestest toituv väike alligaator suurele kalale ohtlik ei ole, kuid et uus basseiniasukas tuli tema poolt üle vaadata ja paika panna, siis on nüüd kala peas näha ka mõned väikesed armid.

Neljapäeval prooviti teineteise seltsi panna kaks tänavu koorunud habekotkanoorukit. Inkubaatoris ilmavalgust näinud pesakonnakaaslaste vanusevahe on kuu ning 10 päeva ja kuigi mõlemal söödeti kõhud kenasti täis, otsustas vanem ja suurem emane habekotkapoeg nooremale isasele pojale õhtu hakul siiski koha kätte näidata ja nii tuli linnud uuesti eraldada.

Ilmad läksid jahedamaks ja laste loomaaia pisikesed tiivulised – sebra-amadiinid, teemanttuvid ja rosellapapagoid – kolisid tagasi eluslooduse klassi.

Loomaaia looduskooli koridor on nüüd avatud ja seal saab uudistada Tallinna loomaaias elanud eakate loomade portreede ja elulugude väljapanekut.

Neljapäeval ja reedel toimunud laste linnalaagris tutvuti seekord põneva veealuse loomaaiaga.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside