Kolmekümne viies nädal

September tõi kooliaasta alguse ja loomaaed läks üle sügisesele režiimile: kassad ja siseekspositsioonid suletakse tund aega varem kui suvel, samas on nüüd külastamiseks avatud laste loomaaia laut ning keskkonnahariduskeskuse fuajees saab lisaks põnevale putukanäitusele uudistada ka väikest vahvat seenenäitust.

Läinud kesknädalal, just loomaaia sünnipäeval koorus troopikamaja inkubaatoris imepisike müürigeko. Vahetult peale koorumist õnnestus loomaaednikel teda näpuotsal istumas pildistada, kuid nüüd on loomake nii vilgas, et võib söötmise ajal terraariumist välja hüpata, kui talitajad talle toiduks pisikesi kilke pannes tal hoolega silma peal ei hoia.

Ilm jaheneb ja loomaaias kostab üha enam kurgede kruugutamist. Aafrikas ja Aasias elutsev ülihea hüppevõimega kaslane karakal luusib aedikus ja nuusib oma kaaslase lõhnamärke või otsib peidetud saaki, kõrvatutid erksalt kikkis. Vööthüäänid naudivad põõsa varjus suve viimaseid sooje päikesekiiri, ka eakas emalõvi Tori kasutab iga päikeselist võimalust, et õuelavatsil lebades mõnuleda.

Surikaadid said aediku mitmekesistamiseks kaks suurt haljast elupuud. Peale iga söögikorda kraabivad nad hoolega kergetest savigraanulitest pinnast, et sinna pudenenud toidupalakesi kätte saada.

Pintšetamariinide päevi muudetakse huvitavamaks toitu põnevalt serveerides.

Šimpansite elu elavdamiseks aga panid talitajad ette Aafrika hõimude pikad puust näomaskid. Primaadid ei tundnud esmalt oma inimesi ära, olid maskide peale päris pahased ja veidi hirmunudki, kuid rahunesid ruttu, kui talitajad maskid eest võtsid.

Miilupullide sagedane üle aia, miilulehmade karjamaale hüppamine ning vaatevälja piiravate ja aedikuid eraldavate juuremattide sarvedega mahavõtmine tingisid aedikuväravate avamise ja kogu karja kokku laskmise. Tavaliselt juunis pulmi pidavate miilude innaaeg on loodetavasti selleks aastaks lõppenud, kuid tuleval aastal tuleb ehitada vastupidavam eraldusaed. 

Nüüd, kus kihnu maalamba utekari on šaakali eest varjul linnutiikide aasal otse jäärakarja vastas, kasutas kõige noorem ja kergem kihnu jäär Läkumätas juhust ja hüppas üle piirde. Esmalt linnutiikide laudteel maandunud loom jooksis seal veidi aega edasi-tagasi ja määgis uttedega vastamisi, kuni lõi jämeda puust käsipuu eest ja kalpsas utekarja. Pikalt aga pidu ei olnud, sest ta jäi talitajaile vahele ja saadeti tagasi jäärade juurde.

Igal reedel toimub elevant Carli paremal jalal oleva abtsessi mädast puhastamine, peale mida võib haavast mõnda aega verd immitseda. Carl ise püüab oma haava tohterdada seda liiva, savi ja turbaga kinni mätsides.

Kesknädalal said vaktsiinisüsti kullimäe ilvesed.

Kui loomaaednikud läinud neljapäeva õhtul Rebasemäel omakeskis loomaaia 82. sünnipäeva tähistasid, üllatasid neid EMTA lavakunsti XXXI lennu üliõpilased, kes esitasid eelmisel sügisel valminud loomaetüüdidest kokku pandud vahva etenduse.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside