Kolmekümne viies nädal

Möödunud nädalal lasti veelinnutiikidele patseerima veel viimased jääkoskla, ristpardi, vööthane ja randhane tibud. Kolm noort veel tumedas noorlinnusulestikus roosapelikani pääsesid samuti ülejäänud pelikaniparvega tutvust sobitama.
roosapelikanid linnutiikidel_foto Inari Leiman roosapelikanid_foto Inari Leiman
Linnutiike ümbritsevale puisniidule lasti silkama juulis loomaaeda toodud ja siinses titetoas tublisti sirgunud halljänesepojad. Augusti algul linnutiikidele maandunud ja siin loomatalitajate poolt üles turgutatud kormoran aga linnutiikidele elama jääda ei soovinud ja lendas minema.

Esmaspäeval uinutati buhhaara hirvepullid ja saeti maha nende luustunud sarved. Teisipäeval vaatas loomaaia veterinaar üle karakal Naomi käpa, tema poeg sai oma elu esimese vaktsiinisüsti. Avatud aedikutes elavatel kurgedel-toonekurgedel kärbiti tiivasulgi, sinilammastel värgiti sõrgu.

Noored ja energilised jõesead üritavad aedikuvõre alt aedikut ääristava haljastuseni jõuda, ka aedikus kasvava kase juured on nad paljaks tuhninud.

Loomaaia sünnipäeval kuulutati välja järjekordne, arvult viies, Aasta Loomaaia Sõber. Tänavune Aasta Loomaaia Sõbra tiitel, mille juurde kuulub ka kujur Tauno Kangro valmistatud pronksist ilves, omistati Kaubamaja AS-ile.
Aasta Loomaaia Sõber 2015_Kaubamaja AS Aasta Loomaaia Sõber_Kaubamaja AS
Kaks kümnendit tagasi oli just Tallinna Kaubamaja esimene, kes valis endale välja vaderiloomad ja asus neid toetama. Merikotkaste vaderiks on nad jäänud tänaseni.

Teisipäeva, loomaaia 76. sünnipäeva ettevõtmised tutvustasid huvilistele põhiliselt loomaaia looduskooli võimalusi, sel päeval käis loomaaias ühtekokku 5765 inimest. Loomaaia kodulehe vahendusel saab jätkuvalt registreeruda huviringidesse. Ringitöö algab oktoobrist.

Loomaaia meenepoodi jõudis sel nädalal müügile 2016. aasta pildikalender, mis seekord tutvustab Tallinna loomaaia uhkust, maailma parimat kaljukitse- ja uluklambakollektsiooni. Kalender on saadaval ka loomaaia kassades.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside