Kolmekümnes nädal

Pühapäeval tähistatakse üle ilma rahvusvahelist tiigripäeva ja seda teeb ka Tallinna loomaaed. Amuuri tiigri aediku juures kõnelevad tiigritest Mati Kaal ja Anne Saluneem, plaanitavat suurt tiigrioru projekti tutvustab ja kogutud annetustest annab ülevaate Tallinna Loomaaia Sõprade Selts. Kohal on tiigrioru ja amuuri tiiger Pootsmani toetajad. Osa saab võtta tiigrimängust ja kuulata tiigriluuletusi. Tiigrioru toetuseks võib kohapeal kujundada endale unikaalse tiigri T-särgi. Täpne ajakava siin ja Facebookis.

Palavus on nii vinge, et isegi elevandid ei taha õueaedikus püsida. Nii keeldus Draay ükspäev üldse õue minemast, krapsakas Fien aga jooksis õue, haaras suure londitäie söödaks pandud oksi ja tormas nendega tagasi majja, kus nad neid siis koos Draayga mõnusas jaheduses süüa krõmpsutasid.

Alates teisipäeva õhtupoolikust käib taas õues ka isaelevant Carl, kelle operatsioonihaavu jätkuvalt igapäevaselt puhastatakse.

Kui jääkarud Friida ja Aron lösutavad keskpäevapäikese eest varjus, siis isakaru Nord lõbustab loomaaiakülalisi täie raha eest: patseerib ringi, hüüab ja tõmbab ninaga kaasa lõhna, teeb mitmeid lühikesi ujumisringe ja uurib klaasi vastu liibuvaid külastajaid.

Reedel sai esimese vaktsiinisüsti ja kiibi naha alla 29. mail sündinud ilvesekutsikas. Teine, 5. juunil sündinud ilvesehakatis, kes oma süste peab veel nädala jagu ootama, uudistas ema selja tagant julgelt inimesi.

Neljapäeval vabastati linnutiikidele tulipartide paar, kes mõni aeg tagasi Riiast Tallinna toodi. Tiikidel märgati toimetamas emast mandariinparti.

Möödunud nädalavahetusel kolisid loomaaeda Raplamaal maantee äärest leitud kaks saarmapoega. Siin püütakse nad üles kasvatada nii, et nad inimesesse ei kiinduks ja sirgununa loodusesse tagasi saaksid minna.

Loomaaiasõbrad ja Swedbanki ajaannetajad vahetasid esmaspäeval troopikamaja saali põrandal oleva puukoore uue ja puhta vastu välja.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside