Kolmekümnes nädal

Juuli lõpus tähistatakse üle maailma tiigripäeva, ja kuigi Tallinna loomaaias praegu tiigrit ei ole – meie amuuri tiiger Pootsman on ohustatud liikide paljundusprogrammis ja viibib kuni uue ekspositsiooniala, tiigrioru valmimiseni Zlín-Lešná loomaaias Tšehhis –, toimub tiigripäev loomaaias pühapäeval, 28. juulil ikkagi. Kõneldakse tiigrist ja Kaug-Ida loomastikust, tutvustatakse plaanitavat tiigriorgu, näha saab videot Pootsmani Tšehhis sündinud kolmest kutsikast. Lastele toimub palju põnevaid tegevusi ja soovi korral on võimalik toetada tiigrioru rajamist. Tiigrikostüümis loomaaiakülalisele maksab tiigripäeval pilet loomaaeda vaid 3 eurot. Päeva programm siin.

Päikeseline jäätisepäev läinud laupäeval, mis pakkus jahutavat maiust nii loomadele kui inimestele, meelitas loomaaeda üle 4300 külalise.

Esmaspäeval lahisenud vihm mõjus kosutavalt loomaaia rohealadele ja ka loomadele: saju lõppedes võttis väikseim ameerika piison, juuli alguses sündinud pullike, soojas õhtuvidevikus jooksutuurid üles ja tegi viimaks tervele piisonikarjale tuule alla, et maa müdises.

Teisipäeval tähistas 70. juubelit loomaaia staažikaim töötaja, enda sõnul „loomaaia vanim eksponaat“ Anne Saluneem, kes on loomaaia asukate eest hoolitsenud üle 55 aasta.

Merisigade sugulased mokod liiguvad üha julgemalt õueaedikus, nad on tõeliselt kiired vudijad ja vägevad hüppajad. Möödunud laupäeval nägi ilmavalgust pisike mokopoeg.

Känguruaedikus on ühel emal poeg juba kukrust väljunud, kuid teine ema tassib oma suurt poega veel kaasas.

Euroopa naaritsa ekspositsiooni amuuri leopard Darla aediku kõrval kolis aastane naaritsapoiss Kassari, kes on veidi suurem, julgem ja aktiivsem ning näitab end loodetavasti rohkem, kui seal seni elanud naaritsatüdruk.

Paksunahaliste majas elavate Aafrika hiidtigude munadest väljuvad väikesed teopojad. Leopardkilpkonnadele paigaldati uued UV-lambid, roomajate ja näriliste terraariumite sisustust täiendati värskete samblamätaste ja taimedega.

Loomaaia 80. juubeliaasta puhul pandi külastajate radadele üles kaheksa uut stendi, mis igaühe loodushoiu põhimõtteid toetades näitavad, kuidas hoida elurikkust ja seeläbi meid endid ning tutvustavad külastajate eest varjatud liigikaitseuuringute labori tööd ja kavandatavaid uusehitisi: Kagu-Aasia vihmametsa maja ja tiigriorgu.

Tuleval teisipäeval saab veel viimast korda vaadata-kuulata ninasarvikute ja pelikanide toitmist ning käitumise rikastamist. Augustikuu kolmapäeviti ja reedeti aga esitletakse ja tutvustatakse elevantide ja ilveste tegemisi.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    -

*Indoor expositions are closed on Mondays.
The Zoo closes two hours after the ticket office is closed.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – North Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Zoo) From Freedom square (Vabaduse väljak) buses no. 22, 41, and 42 (Bus stop Zoo) From Railway station (Balti jaam) buses no. 21, 41, and 43 (Bus stop Zoo)

Ehitajate tee 150 – West Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Karikakra or Nurmenuku) From Railway station (Balti jaam) bus no. 43 (Bus stop Karikakra, Nurmenuku or Zoo) Buses no. 10, 12, 13, 28, 37, 45, 46, 47

Zoo map

Kontakt

E-R +372 6943 300; Emergency: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Give us feedback