Kolmekümnes nädal

Läinud nädala kuumal laupäeval peetud jäätisepäev läks hästi korda – kõik, kes tahtsid, said maiustada jahutavate hõrgutistega. Eriti hakkajad olid loomulikult primaadid, elevandid, jääkarud ja sead. Kaslased seevastu eelistasid pakutud saakloomi ja jätsid lihatäidisega verejäätise lihtsalt sulama. Vaata jäätisepäeva galeriid siit.

Eestimaale omane vaheldumisi tuult, vihma ja päikest pakkuv suvi edeneb omasoodu. Ärev tšäkutamine teeveeres annab märku, et teine pesakond tihasepoegi on pesast väljas. Noor pesast lahkunud linavästrik mangub  teel seistes vanematelt nokatäit. Linnutiikidel näeb toimetamas hiigelsuurte jalgadega pisikesi tumehalle sulepallikesi – ka tiigikanal ehk taidal on selle suve teine pesakond väljas. Musträstas aga on oma poju välja haudunud vanas karumajas ja käib nüüd vapralt loomaaia ajaloonäituse külastajate vahelt talle ussikesi viimas.

Üle-eestiline loodusfestival, milles loomaaed tänavu 7. ja 8. augustil osaleb, kutsub märkama ja väärtustama loodust linnaruumis, sestap korraldab loomaaed reedel huvilistele varahommikuse ekskursiooni, laupäeval aga tutvumise loomaaia mesilaga, loomajämmi ja õhtuse ekskursiooni. Kõigile sündmustele tasub end loomaaia kodulehel varakult kirja panna. Vaata siia.

Linnutiikide kõige taimestikurikkamasse tiiki lasti 100 noort umbes 15 sentimeetri pikkust harilikku pakslaupa. Karpkalalaste sugukonda kuuluvat kala kutsutakse ka vesikitseks, sest ta toitub veealustel vetikaväljadel ja aitab nii veekogu puhastada.

Kolmapäevasel kabjaliste tutvustusel napsasid kulaanid julgelt oksi ja porgandeid bowlingupallide küljest, kuid rohuga kaablitrumli lähedale pelgasid esialgu minna. Prževalski hobused krõmpsutasid okste, heina, porgandi ja õuntega täidetud pajupalle.

Araabia okashiirtele pakuti vahelduseks prussakaid – seltsingulased närilised võtsid pakutu õhinal vastu. Ruske mütsikesega kaelusmangabeid aga püüdsid kinni ja panid nahka puuri lennanud noore varblase.

Leemureid ja surikaate treenitakse transpordikasti minema, et neid oleks hõlpsam kaaluda. Keerdsarvkitsedel ja lakklammastel värgiti sõrgu, gauripullile tehti parasiiditõrjet. Ka pisiske vöötkakk sai sulenugiliste vastu ravi.

Kaks taimestikurikast terraariumi loomaaia aiandi väravas pakuvad külastajatele jätkuvalt avastamisrõõmu – seal elavad Hokkaido ja Kunaširi saarelt pärit tigudest toituvad jooksiklased.

Kaksküürkaamelid on tundmatuseni muutunud ja kogu talvekarva seljast visanud, pürjalehmadel seevastu on karvavahetus alles pooleli.

Hea meel on teatada, et Tallinna loomaaia formaalharidust toetavad õppeprogrammid läbisid Eesti Keskkonnahariduse Ühingu õppeprogrammide hindamise edukalt ja kõik esitatud 19 programmi võivad nüüd uhkelt kanda läbimõeldud programmi murakamärgist.

Järgmisel kolmapäeval on kõik huvilised taas oodatud meie šimpansite Betty ja Quincy aediku äärde, et kuulata loomaaednike jutte ja vaadata, kuidas loomade elu põnevamaks muudetakse.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside