Kolmekümnes nädal

Päikest, tuult ja vihma pakkunud soe juulilõpunädal kulges loomaaias tavapärases rütmis. Nagu ikka eelistasid loomad veeta keskpäevapalavuse varjus, kuid vihmavalingud tõid mõnusat vaheldust ja panid ka aktiivsemalt tegutsema.

Eriti naudivad sooja vihma hoogusid ninasarvikud, kes kohe unelemise unustavad ja märjaks saanud nahka heal meelel sügama asuvad. Ka tüügassead muudab vihm krapsakamaks. Kaksküürkaamelid aga lesivad liival, olgu see kuiv või märg.

Jääkarud Friida ja Raspi käivad jätkuvalt tihti vees, kuid nüüd on mängule kutsujaks pigem isakaru. Friida eelistab uhkes üksinduses sulnilt supelda ja vantsib Raspi eest teise basseini, samas aga käib teda siiski uudishimulikult piilumas, kui too mänguasjadega lustlikult vees pladistab või järatud konti lammutab.

Loomaaia eakas aasia lõvi Tori, kes lõunamaises soojuses rohurinde varjus liival kõht ülespidi pikutab, nii et väiksemad inimesed teda märgatagi ei pruugi, annab puhuti möirates oma olemasolust aimu. Aeg-ajalt kostub ka šimpansite huilgeid, kuid õue minna primaadid eriti ei soovi – kord on liiga palav, kord jällegi rohi vihmast märg. Paksunahaliste maja surikaadipere askeldab õueaedikus kaevata, nii et vaateklaas liivatolmust hall. Kääbusjõehobu Pupa ei taha aga õhtuti sisse tulla ja sukeldub õuebasseinis talitaja tuppakutse peale hoopiski vee alla.

Laste loomaaias õitsevad ja viljuvad leekivate kroonlehtedega päevalilled. Õueaedikutes ootavad sügamist kääbuskodukitsed, nosivad rohtu kihnu maalambad ja alpakad ning kalpsavad küülikud. Tänavu on Tallinna loomaaia laste loomaaial käimas juba 30. hooaeg.

Lasteala taga metsa veeres ja mänguväljakul asjatavad õhtupoolikuti julgelt halljänesed. Vahel kalpsavad nad oma asju ajama suisa tee peale.

Flamingod on linnugripi ohu tõttu praegu küll kitsastes tingimustes, kuid paarituvad sellele vaatamata ja tunnevad huvi ka pesakuhila ehitamiseks aedikusse pandud turbahunniku vastu.

Läinud laupäeva varahommikul koorus inkubaatoris Madagaskari päritolu ohualdis Standingi päevageko. Pisike on tubli ja napsab kenasti pintseti otsast söögiks pakutud putukaid.

Igal hommikul treenivad talitajad elevant Carli 40 minutit paigal seisma. Just nii palju aega on veterinaaridel vaja tema jalal oleva abtsessi puhastamiseks. Seni on Carl kenasti koostööaldis, kuulab sõna ja laseb end puudutada, kust vaja.

Tänavu kevadel Tallinna loomaaia inkubaatoris koorunud kaks noort habekotkast pandi neljapäeva varahommikul kell kolm transpordikastidesse ja tõsteti lennukile. Sõit viib nad Centro de Cria Guadalentini kotkaste rehabiliteerimiskeskusesse Hispaanias, kus nad saavad endale habekotkastest kasuvanemad, kes aitavad neid ette valmistada loodusesse laskmiseks.

29. juulil tähistatakse üle ilma tiigripäeva. 2010. aastal Peterburis alguse saanud sündmus aitab teadvustada tiigrite, nende suurte ja karismaatiliste kaslaste alahoiu ning kaitse vajadust.

Kuni tiigrioru valmimiseni, mis kahjuks on ehitamise kallinemise tõttu edasi lükkunud, osaleb Tallinna loomaaia isatiiger Pootsman ohustatud liikide paljundusprogrammis ja viibib praegu Sloveenias Ljubljana loomaaias, kus püüab võluda talle paariliseks määratud ematiiger Vitat. Tallinna loomaaed loodab tiigrioru ehitustöödega alustada tuleva aasta alguses.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside