Kolmekümnes nädal

Kesknädalal toodi loomaaeda kolm halljänese poega.
halljänese pojad_crop_foto Inari Leiman
Loomaaed tuletab meelde, et kõik heinamaalt või põllult leitud jänesepojad tuleb jätta sinna, kust nad leiti, sest emajänes käib poegi imetamas väga ettevaatlikult vaid korra ööpäevas – päikeseloojangul. Halljänes ei ehita poegadele pesa ja jätab pojad, kes juba sündides on karvadega kaetud ja avatud silmadega, esimestest päevadest alates pikkadeks tundideks omapead.

Enamasti ei vaja abituina näivad looma- ja linnupojad inimese abi. Loomavanemad toidavad poegi edasi ka siis, kui nood on juba pesast välja läinud ja peituvad taimestikus. Inimese sekkumine peletab aga vanaloomad eemale ja katkestab kontakti poegade ning vanemate vahel. Seepärast on õigem leitud looma- või linnupoegadest rahulikult ja kiiresti eemalduda.

Möödunud neljapäeval, reedel ja teisipäeval nägid ilmavalgust kolm buhhaara hirve vasikat. Pühapäeval sündisid troopikamaja kääbusmarmosettide perre juurde kaks uut pisikest. Araraunapojad on hakanud juba iseseisvalt toituma. Muskusveised on taas kogu karjaga külastajate ees.

Loomaaed palub külastajail mitte visata maha ega lasta lendu õhukesi läbipaistvaid kilekotte, mis tuulega sõraliste aedikutesse sattudes seal suure õnnetuse võivad põhjustada, kui väheste kogemustega noorloomad kilekoti sisse söövad ja sooleummistuse tõttu elu jätma peavad.

Tulev kolmapäev, 29. juuli on rahvusvaheline tiigripäev. amuuri tiiger Piiga_foto Maaja Kitsing
Sel päeval saavad kõik tiigrikostüümis või -maskis õpilased siseneda loomaaeda soodsalt. Õhtupoolikul kõnelevad tiigritest Anne Saluneem ja Aleksei Turovski. Oma teadmisi saab panna proovile viktoriiniküsimustele vastates. Päevast täpsemalt siin.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside