Kolmeteistkümnes nädal

Viimast märtsinädalat võib nimetada loomade liikumise nädalaks.

Jaanuaris sündinud miiluvasikas kepsutab nüüd koos karjaga suures aedikus. Sealsamas nägi möödunud laupäeval ilmavalgust teinegi miiluvasikas. Samal päeval sai oma esimese tallega maha ka noor takiin ning nüüd on nendegi karjas kaks järglast.

Looduskooli eluslooduse klassis väljusid esmaspäeval pesast kaks austraalia sebra-amadiini  tibu. Pisikesed tumehalli nokaga sulepallid harjutavad usinasti lendamist.

Kolmapäeval viidi tosin kubani tuuri, emased koos mulluste talledega, ajutistest aedikutest üle alpinaariumi lumeleopardi ekspositsiooni vastas asuvasse aedikusse, kus seni elas vaid üks emane oma tallega. Suurel alal on tuuridel nüüd ruumi suhteid ja võimuastmestikku paika seada, lumeleopardil aga põnev puselemisel silma peal hoida.

Kesknädala õhtupoolikul jõudis Soomest Ähtäri loomaaiast pärale isane euroopa naarits, kes hakkab üleeuroopalise euroopa naaritsa paljundusprogrammi ettekirjutusel siin mehetegusid tegema.

Neljapäeval saadeti Poola Łączna loomaaia poole teele paar pruun-harjasvöölasi, üks valgelaup-pruunleemur, 12 valgetups- ja viis kääbusmarmosetti ning kolm jaapani makaaki. Viimaste seas ka loomaaia titetoas üles kasvanud makaagipoeg Ljoška, kellele pandi transpordikasti kaasa tema lemmikmänguasi.

Niipea kui ilm soojemaks läks, asusid elevandid sinisavivanne võtma, must-toonekured aga koliti õueaedikutesse. Veelinnutiikidel peatus vabalt elav kühmnokkluik.

Viimasel märtsikuu nädalavahetusel tasub kell 12 tulla paksunahaliste majja uudistama elevantide spaaprotseduure laupäeval ning ninasarvikute pesemist ja treenimist pühapäeval. Alates aprillikuust kommenteerivad loomaaednikud pühapäeviti aasia lõvide ja jääkarude toitmist ning elukeskkonna rikastamist. Täpsemalt siin.

Teisipäeval tuli laste loomaaia töötajail vastu võtta kurb otsus ja lasta igaveseks uinutada 14-aastane kameruni kääbuskodukits Tegita, kelle vasak esijäse paranematult viga oli saanud.

Tallinna Loomaaed, Tartu Ülikooli semiootika osakond ja Tallinna Ülikooli Keskkonnaajaloo Keskus korraldavad 4.-5. aprillil 2019 Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskuses kahepäevase looduskultuuri seminari: „Loodushoiu tulevik“. Sündmuse näol on tegemist kolmanda kohtumisega looduskultuuri seminaride sarjas, mille eesmärgiks on looduskeskkonna ja Eesti kultuuri läbipõimumiste ja valupunktide avalik ja laiapõhjaline käsitlemine. Vaatluse alla võetakse loodushoiu tuleviku perspektiivid pöörates tähelepanu nii loodushoiu institutsionaalsetele ja filosoofilistele aspektidele kui ka (igapäeva)praktikatele.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside